Цього року вперше національні змагання «Ігри Нескорених» будуть проведені за межами столиці - у Черкасах.

 

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на Урядовому порталі.

"27 червня на Центральному стадіоні Черкас відбудуться четверті всеукраїнські змагання «Ігри Нескорених». Цього року вперше національні змагання будуть проведені за межами столиці", - йдеться у повідомленні.

Ветерани будуть змагатися у таких дисциплінах: легка атлетика (біг 100 м, біг 400 м, біг 1500 м, штовхання ядра, метання диску, пауерліфтинг (жим лежачи), веслування на тренажерах (спринт 1 хв), веслування на тренажерах (витривалість 4 хв) та велоспорт (на шосе, 5 км).

"Пандемія COVID-19 внесла свої корективи у життя усього світу. Було відкладено та перенесено безліч заходів. Не винятком стали й Invictus Games, які мали відбутися у Гаазі цього року, але були перенесені на 2022 рік. Проте ветеранська спільнота продовжує тренування", - наголошується у повідомленні.

 

«Ветерани захищали нас в боях на Сході, щоб ми могли жити під мирним небом. А отже, наш обов'язок, як влади, допомагати та підтримувати їх на шляху до фізичного та психологічного відновлення після війни», - відзначила заступник міського голови Черкас Анастасія Чубіна.

За останні роки багато видів спорту адаптували для того, аби дати змогу учасникам бойових дій, які зазнали контузії та поранень, також ними займатись.

Крім спортивної складової, це, в першу чергу, соціальний захід для поранених бійців, їхніх сімей та друзів. Це можливість провести час в колі побратимів та однодумців.

«Слово Invictus означає «незламний» або «нескорений» і уособлює стійкість чоловіків та жінок, які зазнали серйозних поранень, однак знайшли в собі сили до нових звершень. Ми проводимо Ігри Нескорених тому, що такі заходи сприяють реабілітації поранених бійців, привертають увагу до проблем їхньої соціальної адаптації, а також виховують повагу до людей, котрі гідно служать своїй країні. Дякуємо громаді міста Черкаси за підтримку спортивного руху ветеранів. Ми віримо, що Черкаси - перше місто з багатьох, які доєднаються до руху Нескорених», - відзначила Оксана Горбач, координатор проєкту Ігри Нескорених в Україні.