Незважаючи на тривожні повідомлення з Японії, підготовка до Олімпіади продовжується. Про це заявив член МОК Річард Паунд у розмові з NOS. За його словами, немає жодних ознак того, що його організація, МОК, змінить курс.


"Ігри завжди тривають. Дивіться, за два-три місяці до Ігор завжди виникають якісь пожежі, котрі потрібно гасити. У 1984 році в Лос-Анджелесі журналісти відверто говорили про кількість олімпійських спортсменів, які там загинули б від смогу. У 2016 р. вірус Zika раптом став гострою темою безпосередньо перед Іграми в Ріо », - розповів Паунд.

 

На цьому тижні уряд Японії вирішив продовжити надзвичайний стан у Токіо та інших частинах країни на три тижні, оскільки кількість заражень не зменшується. Ігри мають розпочатися 23 липня. Лікарі та громадські діячі закликають скасувати захід. Самі японці також побоюються, що приїзд спортсменів з усього світу призведе до нових інфекцій та нових варіантів вірусу.

 

Лише 6 відсотків японців отримали щеплення. Уряд хоче, щоб на початку Олімпіади це становило близько 30 відсотків.

"Я знаю про нинішнє невдоволення в певних частинах Японії. Але  агенція та влада впевнені, що підготовка продовжиться. Від японського уряду до місцевого уряду в Токіо, до оргкомітету та МОК", - сказав Паунд. "Всі ігрові локації готуються. Тож зараз, наприкінці травня, це переконливе" так ", підготовка продовжуватиметься".