Українська асоціація футболу (УАФ) пропонує гаслам "Слава Україні" та "Героям слава" надати статус офіційних футбольних символів, повідомив президент УАФ Андрій Павелко.


"На розгляд і голосування членів Виконкому УАФ запропонував винести кілька питань: про затвердження статусу офіційних футбольних символів України - гасел "Слава Україні"і "Героям слава"; про затвердження малого і великого герба національних збірних України (із зображенням карти України у її неподільних межах, які визнані ООН, з Кримом і тимчасово окупованими частинами Донецької і Луганської областей)", - написав Павелко на своїй сторінці у Facebook увечері в четвер.

 

Він подякував уболівальникам за підтримку УАФ і нового дизайну форми національної збірної, а також за небайдужість, за відверті публічні позиції і щиру реакцію на поточні події.

"Насправді, намагаючись прибрати з футболок наших гравців два надрукованих усередині слова, наші "друзі" сприяли тому, що сьогодні усі міжнародні ЗМІ і соціальні мережі рясніють написами: Glory to Ukraine! Glory to the heroes!", - наголосив президент УАФ.

Павелко переконаний, що "за будь-яких обставин гасла "Слава Україні" і "Героям слава" не можуть нікуди зникнути, тому що немає такої сили, яка здатна викорінити ці слова зі свідомості українців чи затьмарити їхню неймовірну енергетику".

 

Нагадаємо, Спілка європейських футбольних асоціацій (УЄФА) просить Україну прибрати «політичні» написи з форми своєї збірної з футболу на Євро-2020. Там написано «Слава Україні!» та «Героям слава!», а також є карта України, чим обурювалася Росія. Але в УЄФА претензій раніше не мали.