Україні вдалося досягти компромісу з УЄФА щодо форми національної збірної на Євро-2020. Мова йде про форму з гаслами "Слава Україні!" та "Героям Слава!", яка викликала критику з боку Москви.


Про це повідомив глава УАФ Андрій Павелко у Facebook.

"Ми довели, що "Слава Україні!", "Героям Слава!", великий герб збірної на карті України - офіційні футбольні символи нашої країни. В УЄФА погодилися взяти до відома сьогоднішнє рішення Виконкому УАФ та попросили час на додаткове вивчення цього питання після закінчення Євро-2020" - написав Павленко.

Далі він повідомив,що в ході перемовин з УЄФА було вирішено, що на період проведення матчів Євро до раніше затвердженого дизайну форми, на внутрішній стороні футболок, буде додано ще один елемент.

"Це затверджена вранці виконкомом УАФ велика емблема національних збірних з мапою України, тризубом та ще одним написом "Слава Україні". Гасло "Героям Слава!" буде розміщене за мапою, у центрі обрисів кордонів єдиної України, і вірю, що воно стане справжнім оберегом для наших хлопців", - розповів він.

Павелко зазначив, що такий дизайн форми українські гравці матимуть виключно на Євро-2020.

Нагадаємо, нещодавно збірна України презентувала форму, в якій гратиме на Євро-2020. На формі зображена карта України з Кримом, а також розміщені гасла "Слава Україні!" та "Героям Слава!".

 

Нагадаємо, УЄФА вимагав від збірної України прибрати гасло "Героям Слава" з форми, бо воно нібито містить мілітаристський сенс. Це відбулося після скарги РФ.

Після цього Павелко вилетів у Рим, щоб вмовити УЄФА залишити обидва гасла на формі національної збірної України. А у збірній заявили, що мають намір грати у тій формі, яка була презентована, попри заборони УЄФА.