Організатори літніх Олімпійських ігор в Токіо змінили процедуру нагородження спортсменів через пандемію коронавірусної хвороби COVID-19. На іграх заборонять рукостискання та обійми, а спортсмени самі одягатимуть медалі.


Про це заявив 14 липня глава Міжнародного олімпійського комітету Томас Бах під час пресконференції, інформує AP.

"Медалі не надягатимуть на шию...Вони будуть представлені спортсмену на підносі, а потім спортсмен сам забере медаль", - заявив спортивний чиновник.

За його словами, організатори перевірятимуть перед цим, чи персонал Олімпіади кластиме медалі в продезінфікованих рукавичках, "щоб спортсмен міг бути впевненим, що їх ніхто раніше не чіпав".

 

Зазначається, що таке рішення МОК відрізняється від рішення УЄФА під час вручення медалей під час Чемпіонату Європи з футболу, коли президент організації Александр Чеферін особисто вішав медалі на шиї гравцям після фіналу змагань.

Бах також підтвердив, що під час Ігор у Токіо "не буде жодних рукостискань і обіймів під час церемоній". Олімпійські медалі зазвичай вручали члени МОКу або провідні посадові особи керівного органу спорту. Раніше МОК заявляли, що медалісти та офіційні особи повинні будуть носити маски.