Оргкомітет Олімпійських ігор оголосив, що у одного з іноземних спортсменів в Токіо підтвердився коронавірус.


Олімпійський спортсмен здав позитивний тест і відразу був відправлений на 14-денний карантин. Прізвище та країна учасника Ігор не уточнюється.

Це перший випадок зараження коронавірусом серед атлетів, які прибули в Токіо і повинні заселитися в олімпійське селище.

Також учасницю Олімпіади в Токіо, представницю України у веслувальному слаломі Вікторію Ус відправили на самоізоляцію. У такому режимі вона буде до 20 липня.

За її словами, 12 липня було отримано повідомлення про те, що на рейсі Стамбул - Токіо, яким вона діставалася Олімпіади, у пасажирів поруч були позитивні тести на COVID-19. Тепер щоранку контактні особи здають тести і незважаючи на те, що Ус вакцинована, вона не має права виходити з кімнати.

"Психологічно неймовірно складно. Ця ситуація якийсь нонсенс", - зазначила вона.

 

Водночас двох російських плавців відсторонили за допінг напередодні Олімпіади. 

Міжнародна федерація плавання (FINA)  відсторонила російських плавців Вероніку Андрусенко і Олександра Кудашева за порушення антидопінгових правил. Про це повідомляється в четвер, 15 липня, на сайті FINA.

Рішення прийнято на підставі відомостей, наданих Всесвітнім антидопінговим агентством (WADA), які були отримані з бази даних московської антидопінгової лабораторії. "Ми вдячні WADA за старанність у забезпеченні чистої конкуренції на змаганнях в Токіо", - заявив президент FINA Хусейн Аль-Мусалла.

 

Олімпійські ігри в Токіо, які були перенесені на рік через пандемію коронавірусу, пройдуть з 23 липня по 8 серпня.

Україну на Олімпіаді представлять 157 спортсменів - це найменша кількість учасників від України на літніх Іграх за час незалежності.

Російські атлети на Олімпіаді будуть без прапора і гімна РФ через допінг