Незадовго до початку Олімпійських ігор в Токіо коронавірусом захворіли троє спортсменів, а крім них - ще кілька десятків людей.

 

Організаційний комітет Олімпійських ігор в Токіо повідомив про перші випадки зараження коронавірусною інфекцією серед спортсменів, які проживають в Олімпійському селищі - всього за кілька днів до відкриття ігор 23 липня.


Зараз підтверджені три захворювання атлетів. Двоє з хворих - футболісти з ПАР - живуть в Олімпійському селищі. Крім них, позитивний тест отримав ще один співробітник південноафриканської спортивної делегації. Ще один спортсмен, у якого виявлений Covid-19 знаходиться за межами селища, ім'я цієї людини не повідомляється. Організатори повідомили, що ті хто заразився ізольовані, інші члени їх команд також пройшла тестування.

Олімпійське селище, комплекс апартаментів і центрів харчування в Токіо, розмістить 6700 спортсменів і офіційних осіб, коли почнуться відкладені в 2020 році Ігри.
Всього в неділю стало відомо про 10 нових випадків захворювання, пов'язаних з Олімпіадою. Днем раніше виявили 15 нових випадків.

 

Всього з Іграми пов'язано 55 підтверджених випадків захворювання, у тому числі у офіційних осіб і підрядників.

Наприклад, захворювання виявили у члена Міжнародного олімпійського комітету (МОК) з Південної Кореї - він отримав результат після приземлення в Токіо. Ю Син Мін, який раніше виступав на олімпіаді як гравець в настільний теніс, вакцинований, що говорить про те, що ризик зараження є навіть у щеплених учасників. Зараз він знаходиться в ізоляторі, де буде до тих пір, поки японська влада не припинить його карантин. "МОК з полегшенням констатує, що всі протоколи були належним чином дотримані, що призвело до розкриття цього випадку", - заявили в організації.


Рівень інфікування серед населення Токіо в останні дні зростає - більше 1000 нових випадків виявили протягом п'яти днів поспіль.

Опитування показують, що багато японців виступають проти проведення Ігор, так як це приваблює в країну гостей з-за кордону і підвищує ризик поширення інфекції.

Нові випадки виявляють за допомогою впровадженого багаторівневого режиму тестування, який повинен забезпечити швидке виявлення хворих і їх ізоляцію.

За даними опитувань, підтримка кабінету прем'єр-міністра Есіхіде Суга знизилася до 35,9%, що є найнижчим показником з моменту його приходу до влади у вересні минулого року. При цьому всього 29,4% вважають, що четверта ступінь готовності, введена в країні минулого понеділка, допомагає контролювати ситуацію.


Ігри в Токіо, які пройдуть в основному без глядачів, почнуться в п'ятницю, 23 липня.