18-річний плавець з Тунісу Ахмед Хафнауі став справжньою сенсацією Олімпіади в Токіо.

Він - перший представник Африканського континенту, який взяв золото на цих іграх. Хафнауі переміг в запливі на 400 метрів вільним стилем.

 

Незважаючи на те, що він ледве зміг пробитися у фінал, і йому дісталася не найзручніша восьма доріжка, у вирішальному запливі він обійшов австралійця Джека Маклафліна та американця Кирана Сміта, які взяли срібло і бронзу.

Хафнауі добре стартував і зміг зберегти темп, блискуче пропливши останні 50 метрів і показавши час 3 хвилини і 43,36 секунди, що на 3 секунди краще його персонального рекорду.

"Спочатку я дуже здивувався, що пройшов у фінал, а тепер не менш здивований, що отримав золото, - зізнався Хафнауі, - я повірив в це тільки коли торкнувся стінки і побачив, що я перший, але все одно я був дуже здивований, я такого від себе не очікував ".

Спортсмен був настільки вражений тим, що трапилося, що навіть не здогадався принести в басейн свою командну форму і отримав медаль, стоячи на подіумі в тренувальній майці і шортах.

 

Ахмед Хафнауі обійшов австралійця Джека Маклафліна та американця Кирана Сміта

 

Хафнауі - другий в історії член збірної Тунісу з плавання, який приніс своїй країні олімпійське золото. Раніше це вдавалося лише дворазовому олімпійському чемпіону Усамі Меллулі, який також бере участь в Олімпіаді: він виступить пізніше в марафонському запливі на 10 кілометрів.

До речі, Хафнауі у вівторок візьме участь в запливі вільним стилем на 800 метрів.

Внесок двох плавців в командну скарбничку важко переоцінити: у Тунісу за весь час участі в Олімпійських іграх накопичилося лише п'ять золотих медалей.

"У мене сльози навернулися на очі, коли я побачив, як піднімається прапор моєї країни і грає національний гімн. Я відчув таке почуття гордості! - сказав Хафнауі. - Коли я стартував, я думав не про час, а про медалі, і про те , щоб поплисти краще, ніж учора ".

 

Ahmed Hafnaoui

 

Першим плавцем з Тунісу, якому вдалося виграти золото в особистому заліку, був Усама Меллулі.

На його рахунку три олімпійські медалі, і ця Олімпіада, за його власним визнанням, буде для нього останньою. Але, судячи з усього, він передає чемпіонську естафетну паличку гідному наступнику в особі Хафнауі.

"У нас чудові стосунки з Меллулі, перед виступом він побажав мені удачі, і я бажаю йому того ж в марафоні на відкритій воді, - сказав молодий спортсмен. - Він - справжня легенда, і я коли-небудь хотів би стати таким же".

 

Нагадаємо, у своєму стартовому поєдинку на баскетбольному турнірі Олімпіади в Токіо збірна Сполучених Штатів поступилася національній команді Франції з рахунком 76:83. Для команди США ця поразка стала першою в фінальних турнірах Олімпіад з 2004 року.