Збірна України здобула третю медаль на Олімпійських іграх-2020, знову "бронзову".

Цього разу - у кульовій стрільбі. Медалістами Ігор в Токіо-2020 стали Олена Костевич та Олег Омельчук, які здобули третє місце у змішаному командному змаганні в стрільбі з пневматичного пістолета з 10 метрів, розповідає "Суспільне-спорт". 

Змішані командні змагання зі стрільби дебютують в олімпійській програмі саме у Токіо, Україна відібралася лише в змішані змагання з 10 метрів з пневматичного пістолету.

У кваліфікаційних етапах Костевич - Омельчук показали третій результат, поступившись представникам ОКР лише за додатковими показниками. Це означало, що Україна потрапила у бронзовий фінал, де зустрілася з командою Сербії (четверте місце у кваліфікації).

Формат фінальних матчів у цьому виді змагань означає перестрілку одиночними пострілами: обидва члени команди стріляють, їх бали сумуються і зрівнюються з суперниками. Команда, що виграє раунд, отримує два очки. Змагання тривають до моменту, поки одна з команд не набере 16 очок.

 

Українці програли перший раунд, але тоді виграли три поспіль - 6:2. Після цього серби взяли таймаут, змогли перевернути хід матчу і забрали чотири раунди поспіль - 6:8. На це відреагував тренер українців: таймаут від нього (у кожній команди було по одному).

Цей таймаут став вирішальним: Україна змогла вирватися вперед, створивши собі гандикап у два раунди - 14:10. З першої спроби закрити матч не вдалося (14:12), але з другої - Олена Костевич та Олег Омельчук перестріляли сербів та здобули необхідні два очки - 16:12.

Відповідно, Україна - бронзовий призер у змішаному командному змаганні зі стрільби з 10 метрів (пневматичний пістолет).

 

Це перша медаль для українських стрільців у Токіо. В особистих змаганнях зі стрільби з пневматичного пістолета з 10 метрів українці двічі були четвертими: Павло Коростильов та Олена Костевич фінішували на цих місцях.