Представниця України Анжеліка Терлюга здобула історичну медаль на Олімпіаді-2020 з карате. Українка - срібна призерка Олімпійських Ігор у Токіо.

 

Українська каратистка пройшла у півфінал Олімпійських Ігор за підсумками сутичок у груповій стадії. Терлюга за підсумками заключної сутички здобула перше місце в групі та вийшла у півфінал, який гарантував їй медаль Олімпіаді, розповідає "Суспільне-спорт".

 

Проте з якою саме медаллю лідерка світового рейтингу у вазі до 55 кілограмів закінчить виступи на змаганнях мали визначити її виступи у півфіналах та фіналі. За умов перемоги Терлюга мала шанс поборотися за фінал Олімпійських Ігор.

У півфіналі Анжеліка Терлюга мала зустрітится із представницею Китайського Тайбею Вень Цзи-Юнь. У 2016 та 2018 роках вона здобула дві бронзові медалі саме у куміте до 55 кг.

Півфінал за участю Терлюги був другим. Перед ним на татамі вийшли представниця Болгарії Івет Горанова, а також австрійка Беттіна Планк - перемогу здобула болгарка, і саме проти неї мала зустрітитися українка за умов перемоги.

Наприкінці другої хвилини сутички Терлюги та Цзи-Юнь рахунок став 1:1. Але уже через сім секунд перевага українки складала три очки - їй зарахували іппон.

За секунду рахунок став 4:4 - у повторі Цзи-Юнь зарахували три очки. Сутичка закінчилася внічию, проте судді віддали перемогу саме українці.

У фіналі Терлюга мала протистояти болгарці Горановій. Наприкінці першої хвилини сутички мінімальна перевага була за суперницею українки. За 1:16 хвилини рахунок став 4:1 - Горановій зарахували ваза-арі.

Терлюзі вирвати "золото" не вдалося. Горанова здобула ще одно очко і здобула перемогу.