Організатори Олімпійських ігор у Токіо вибачилися у четвер після того, як українських спортсменок у артистичному плаванні оголосили росіянами на церемонії нагородження.

"Це була чисто оперативна помилка", - розповів представник оргкомітету Маса Танака про помилку в середу в олімпійському басейні.


Помилка є чутливою через багаторічний конфлікт між Україною та Росією. Український регіон Крим був анексований Росією під час зимових Олімпійських ігор у Сочі 2014 року, також триває агресія на Сході України, нагадує  Associated Press.

 

 

Російські спортсменки  перемогли у конкурсі артистичного дуету плавання. Український дует у складі Марти Фєдіної та Анастасії Савчук взяв бронзу, але був оголошений на подіумі як представник РОК, абревіатура Олімпійського комітету Росії.

"Французькою мовою, якою викликають медалістів, повинні були сказати " Збірна України ", проте замість цього  сказали" ROC ", - розповів Танака пізніше японською мовою.

 

 

Оголошення на олімпійських майданчиках в Токіо зазвичай робляться японською, англійською та французькою мовами, які є рідними мовами Олімпіади - 2020

"Звичайно, люди це помітили, і особа, відповідальна за оголошення, вибачилася", - сказав Танака через перекладача. "Я також використав цю нагоду, щоб вибачитися перед тими, хто в українській команді".


Associated Press нагадує, що понад сім років після анексії Крим, як і раніше, визнається українською територією в міжнародному праві.

На цьогорічному чемпіонаті Європи контур українського національного кордону, включаючи Крим, був вплетений у футболку національної збірної. Російські футбольні чиновники скаржилися керівному органу європейського футболу, який дозволив зберегти контур карти, просячи видалити гасло зсередини коміра футболки.

Європейські футбольні правила не дозволяють українським та російським збірним та клубним командам грати один проти одного з міркувань безпеки з 2014 року.

Під час церемонії відкриття 23 липня російська телемережа запустила рекламний ролик безпосередньо перед тим, як українські спортсмени вийшли на стадіон під українським прапором. Трансляція повернулася після проходження української команди.