Заключний виступ представників України у третій змагальний день закінчився ще з однією медаллю.


Україна здобула срібну медаль на Паралімпійських Іграх у Токіо. Її володаркою стала легкоатлетка Анастасія Москаленко, що стала другою у секторі метанні булави.

Москаленко дебютувала на Паралімпійських Іграх у статусі 2-разової чемпіонки Європи та бронзової призерки чемпіонату світу. І була однією з претенденток на здобуття медалі у Токіо.

Боротися за медалі Москаленко мала з полячкою Розою Козаковською, алжиркою Мунією Гасмі та марокканкою Гінд Фріуа - усі ці легкоатлетки, разом із українкою, у сезоні метали булаву далі за 20 метрів.

За підсумками виступів вісьми спортсменок у фіналі саме Москаленко займала перше місце. П'ять із шести спроб українка виконала за 20 метрів (ще одну спробу не зарахували). А останньою спробою на 24.73 метри Москаленко оновила особистий рекорд.

Питання олімпійського "золота" у секторі метання булави мала зняти полячка Козаковська. Першу спробу представниця Польщі виконала лише на 9.07 метри, проте третю метнула зі світовим паралімпійським рекордом - на 28.74 метри.

У підсумку Москаленко стала другою та виборола для себе срібну нагороду.

Легка атлетика. Метання булави (клас - F32)

  1. Роза Козаковська (Польща) - 28.74 метри
  2. Анастасія Москаленко (Україна) - 24.73 метри
  3. Мунія Гасмі (Алжир) - 23.29 метри

Це 22-а медаль України на Паралімпіаді-2020. І третя у легкій атлетиці: срібну нагороду у метанні списа виборов Владислав Білий, а Юлія Павленко стала бронзовою призеркою у стрибках у довжину.


Усі медалі України на Паралімпійських Іграх

  • "золото": Єлизавета Мерешко (плавання, 50 метрів, вільний стиль, клас - S6), Мар'яна Шевчук (пауерліфтинг, до 54 кг), Анна Стеценко (плавання, 400 метрів, вільний стиль, клас - S13).
  • "срібло": Антон Коль (плавання, 100 метрів, спина, клас - S1), Артем Манько (фехтування на візках, шабля, клас - А), Олена Федота (фехтування на візках, шабля, клас - B), Максим Крипак (плавання, 50 метрів, вільний стиль, клас - S10), Олексій Вірченко (плавання, 100 метрів, батерфляй, клас - S13), Єлизавета Мерешко (плавання, 200 метрів, комплексний стиль, клас - S6), Владислав Білий (легка атлетика, метання списа, клас - F38), Сергій Кліпперт (плавання, 100 метрів, спина, клас - S12), Катерина Денисенко (плавання, 100 метрів, спина, клас - S8), Андрій Трусов (плавання, 200 метрів, комплексний стиль, клас - S7), Кирило Гаращенко (плавання, 400 метрів, вільний стиль, клас - S13), збірна України (фехтування, рапіра, клас - А та В), Анастасія Москаленко (легка атлетика, метання булави, клас - F32).
  • "бронза": Євгенія Бреус (фехтування на візках, шабля, клас - А), Анна Гонтар (плавання, 50 метрів, вільний стиль, клас - S6), Юлія Павленко (легка атлетика, стрибки у довжину, клас - F11), Єгор Дементьєв (велоспорт, гонка переслідування, клас - С5), Юлія Іваницька (дзюдо, до 48 кг, клас - B2), Наталія Ніколайчик (дзюдо, до 52 кг, клас B1).