Збірна України закінчила виступи у четвертий день змагань Паралімпійських Ігор, що проходять у Токіо.

У четвертий змагальний день Паралімпіади Україна здобула 12 медалей і встановила найкращий результат за кількістю "золота". Українські спортсмени виграли п'ять нагород найвищого гатунку.

 

Цього разу золоті медалі для України зуміли вибороти плавці та плавчині. Міністерство молоді й спорту України на своїй Facebook-сторінці повідомляє, що українська плавчиня Єлизавета Мерешко здобула "золото" на Паралімпійських іграх у Токіо, подолавши дистанцію 100 метрів брасом з найкращим результатом - 1:40.59 хв. "Загалом, це була третя медаль для Мерешко, адже на старті Паралімпіади вона виграла "золото" на дистанції 50 метрів вільним стилем, після чого здобула "срібло" на дистанції 200 метрів комплексним стилем", - йдеться у повідомленні.

Також цього дня українець Євгеній Богодайко переміг у запливі на дистанції 100 метрів брасом, а Максим Крипак показав найкращий результат на дистанції 100 метрів вільним стилем, встановивши при цьому новий світовий паралімпійський рекорд.

Інший український плавець Михайло Сербін переміг на 100-метрівці на спині, а срібним призером на цій дистанції став інший член української паралімпійської команди Віктор Смирнов. Ще одне "золото" для української паралімпійської збірної виборов Денис Дубров на дистанції 200 метрів комплексним плаванням.

А дзюдоїстка Ірина Гусєва зуміла вибороти срібло в ваговій категорії до 63 кілограмів, поступившись азербайджанці Ханім Хусейновій.

Тож,  тепер паралімпійська збірна України налічує у своєму активі вже 33 нагороди - 8 золотих, 16 срібних і 9 бронзових.

 

Як виступила Україна у третій день Паралімпіади-2020

Триатлон
  • 9-е місце: Анатолій Ворфоломієв (PTVI1)
  • 10-е місце: Віта Олексюк (PTVI2)
Пауерліфтінг
  • 5-е місце: Раїса Топоркова (до 61 кг)
  • 6-е місце: Тетяна Широкалова (до 67 кг)
  • 9-е місце: Юрій Бабинець (до 80 кг)
Плавання
  • "золото": Євгеній Богодайко (100 метрів, брас, клас - S6), Максим Крипак (100 метрів, вільний стиль, клас - S10), Михайло Сербін (100 метрів, спина, клас - S11), Денис Дубров (200 метрів, комплексне плавання, клас - S8), Єлизавета Мерешко (100 метрів, брас, клас - S5)
  • "срібло": Віктор Смирнов (100 метрів, спина, клас - S11)
  • 5-е місце: Вікторія Савіцова (100 метрів, брас, клас - S6), Дмитро Виноградець (150 метрів, комплексний стиль, клас - S4)
  • 6-е місце: Марина Піддубна (100 метрів, спина, клас - S11)
  • 7-е місце: Андрій Трусов (100 метрів, брас, клас - S6), Марина Вербова (150 метрів, комплексний стиль, клас - S4), Олександр Артюхов (100 метрів, спина, клас - S11), Катерина Ткачук (100 метрів, спина, клас - S11)
Фехтування
  • "срібло": Наталія Морквич (рапіра, клас - А)
  • виліт в 1/4 фіналу: Олег Науменко, Андрій Демчук, Антон Дацько (усі - рапіра, клас А)
  • виліт в 1/8 фіналу: Наталія Мандрик (рапіра - клас А)
Настільний теніс
  • "бронза": Іван Май, Максим Ніколенко
Стрільба з лука
  • виліт в 1/8 фіналу: Сергій Атаманенко (клас - W2)
Легка атлетика
  • "срібло": Роман Данилюк (штовхання ядра, клас - F12)
  • 4-е місце: Володимир Пономаренко (штовхання ядра, клас - F12)
Дзюдо
  • "срібло": Ірина Гусєва (до 63 кг, клас - В2)
  • "бронза": Руфат Магомедов (до 73 кг, клас - В3)
  • 5-е місце: Дмитро Соловей (до 81 кг, клас - В2)