Атлетів евакуювали з країни, і вони вже прибули в Токіо.

 

Спортсмени з Афганістану все ж будуть представлені на Паралімпійських Іграх у Токіо. Тхеквондистка Закія Худададі та легкоатлет Хусейн Расулі виступлять на Паралімпіаді, про що повідомив очільник Міжнародного паралімпійського комітету (МПК) Ендрю Парсонс, пише Суспільне - спорт.

Худададі та Расулі - єдині представники паралімпійської збірної Афганістану, що відібралися на Ігри у Токіо. Проте їхня участь була під питанням через політичну ситуацію в країні - до влади прийшов Талібан.

Спікер МПК після подій в Афганістані повідомив, що у країні зняли своїх спортсменів з участі на Паралімпіаді-2020. Проте, зрештою, вони все ж виступлять у Токіо.

 

Чому паралімпійці з Афганістану все ж виступлять у Токіо?

Обох паралімпійських спортсменів вдалося евакуювати з Кабулу. Упродовж тижня вони перебували у Парижі, де готувалися в одному із найвищих закладів при міністерстві спорту Франції.

Перед і після приземлення у Токіо обидва паралімпійці з Афганістану отримали негативні результати тестів на коронавірус. Відповідно, їм дозволено потрапити в паралімпійське селище та готуватися до виступів на Іграх у Токіо.

"Оголошення [що Афганістан знімається з Паралімпіади] запустило серйозну глобальну операцію, яка призвела до безпечної евакуації з країни, прибуття до Франції, а згодом - у Токіо. Ми розуміли, що є шанси на участь обох спортсменів у Токіо, саме тому прапор Афганістану був на церемонії відкриття", - зазначив президент МПК.