Соловйова - перша в історії України Паралімпійська чемпіонка у паверліфтингу. Ця спортсменка дебютувала на Паралімпіаді у Сіднеї-2000, одразу завоювала "срібло". З того часу Лідія виступала на усіх наступних Іграх, постійно здобувала медалі. В її активі - п'ять з дев'яти українських медалей в історії у паверліфтингу на Паралімпіадах.

 

Однак у Токіо-2020 Соловйова перервала медальну серію. Вона змагалася у вазі до 50-ти кг, закінчила виступ четвертою. В останній спробі Лідія не змогла підняти вагу 108 кг, програла "бронзі" один кілограм.

Україна завоювала дві медалі в паверліфтингу на Паралімпійських іграх-2020 у Токіо. Дебютантки таких змагань - Мар'яна Шевчук та Наталія Олійник - у своїх вагових категоріях здобули "золото" та "срібло". Була близькою Україна до ще однієї нагороди, але 42-річна Лідія Соловйова (представляє Дніпро) фінішувала четвертою.

А після виступу в сльозах заявила ексклюзивно для Суспільне Спорт, що це був її останній старт у кар'єрі.

"Усім велике дякую, усі, хто в мене вірив, особливо особистому тренеру. Останній підхід нас не вдався, і пішла від нас медаль. Вибачте мене всі, кого я не виправдала, підвела. Я хочу усім сказати, що це був мій останній старт. усім величезне дякую, я йду зі спорту. Звісно, хотілося з хорошою точкою піти, але будемо йти як є. Усім вибачте, що не виправдала довіру. Четверте місце - найгірше, це дерев'яна медаль. Я йду з ганьбою. Усім бувайте", - сказала Лідія.

 

Одразу після виступу та оголошення про завершення кар'єри, президент національного комітету спорту інвалідів України Валерій Сушкевич для Суспільне Спорт у Токіо прокоментував рішення Соловйової.

"Ліда Соловйова - легендарна спортсменка, яка дала усвідомлення, що ми можемо боротися у такому важкому виді спорту: у прямому та переносному значенні. І те, що трапилася така ситуація [в останній спробі]: дуже-дуже важкі золоті медалі у нас в Токіо, і срібні, і бронзові. Була маса суб'єктивних і об'єктивних чинників, які не дозволили показати результат. Але вона є дійсно символом українського паверліфтингу", - сказав Сушкевич.