На Іграх у Пекіні Україна буде представлена у ще одній дисципліні з фігурного катання.


Україна завоювала ще одну ліцензію у фігурному катанні на Олімпійські Ігри у Пекіні. 15-річна Анастасія Шаботова виборола ще одну ліцензію для України на турнірі Nebelhorn Trophy, що проходить у німецькому місті Оберстдорф, повідомляє Суспільне - спорт.

Турнір Nebelhorn Trophy - остання можливість країн здобути ліцензію для виступів на Олімпійських Іграх. Здобути ліцензії спортсмени могли у всіх дисциплінах: чоловічому та жіночому фігурному катанні, у парах, а також у танцях, однак кількість квот була обмеженою.

Україна перед Nebelhorn Trophy здобула дві ліцензії: Іван Шмуратко - у чоловічому фігурному катанні, а Максим Нікітін та Олександра Назарова - у танцях. Відповідно, у цих дисциплінах Україна не могла бути представленою на ліцензійному турнірі.

На Nebelhorn Trophy Україна відправилася у складі 15-річної фігуристки Анастасії Шаботової, а також дуету Софії Голіченко та Артема Даренського, які намагалися здобути перепустку на Олімпіаду-2022 у парі. Виграти ліцензію у підсумку вдалося лише Шаботовій.

 

Як виступила українська фігуристка?

У жіночому фігурному катанні та Nebelhorn Trophy розігрувалися лише шість ліцензій. Відповідно, за підсумками виступів Шаботова мала потрапити у топ-6 найкращих фігуристок, що борються за ліцензії.

Загалом за ліцензію на Олімпіаду-2022 Шаботова боролася із 29 іншими фігуристками. Головними конкурентками 15-річної українки були дворазова чемпіонка США Аліса Лю, а також учасниці чемпіонату Європи-2020 Алексія Паганіні та Єкатєріна Куракова.

За регламентом змагань, фігуристки мали виступити у двох програмах: короткій та довільній. Шаботова за підсумками короткої програми показала п'ятий результат з оцінкою 61.49 бали.

 

 

У довільній програмі підсумковий результат Шаботової виявився ще кращим. Вона посіла четверте місце, пропустивши уперед лише Алісу Лю, Єкатєріну Куракову та Вікторію Сафонову.

За підсумками двох програм Шаботова стала п'ятою. Але цього результату вистачило для здобуття ліцензії.

 

Важливо. Ліцензія, яку здобула Шаботова, не є іменною. Тобто, замість неї на Олімпіаду-2022 може відправитися інша фігуристка.