Рішення Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) відкликати права аналізу проб крові на біологічний паспорт у Московської антидопінгової лабораторії не відіб'ється на діяльності Російського антидопінгового агентства. Про це заявила в неділю, 10 жовтня, глава Наглядової ради РУСАДА Наталія Соколова.


За її словами, мова йде лише про формалізацію рішення про припинення діяльності і це не матиме ніякого впливу на російський спорт. Соколова нагадала, що право Московської лабораторії проводити аналізи було призупинено головою виконкому WADA 21 січня 2020 року через підозри в маніпуляціях даними, переданими в WADA. "Дані події стосуються 2018-2019 років. Протягом останніх років ця історія суттєво заважала просуватися вперед в переговорах з WADA з питань відновлення статусу РУСАДА", - визнала Соколова.


Рішення по лабораторії нічого не змінить і в операційній діяльності РУСАДА, так як після допінгового скандалу проби російських спортсменів "вже кілька років прямують в європейські лабораторії для аналізу", додала вона.


Напередодні Виконавчий комітет WADA шляхом голосування позбавив Московську антидопінгову лабораторію статусу "схвалений" для проведення аналізу проб крові, пов'язаних з програмою "Біологічний паспорт спортсмена". Таке рішення в агентстві пояснили невідповідністю лабораторії міжнародним стандартом і етичного кодексу.

 

У грудні 2019 року WADA позбавило Росію права брати участь у великих міжнародних змаганнях протягом чотирьох років в зв'язку з виявленням маніпуляцій з деякими даними, отриманими з Московської лабораторії в січні 2019 року.

В кінці січня 2020 року WADA призупинило ліцензію Московської антидопінгової лабораторії до закінчення розглядів незалежного дисциплінарного комітету.