У Міністерстві молоді та спорту відреагували на результати операції "Геркулес", що була проведена WADA.


Очільник Національного антидопінгового центру України (НАДЦ) Іван Курліщук подав у відставку після звіту Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) через звинувачення у маніпуляціях з допінг-пробами. Про це повідомив міністр молоді та спорту України Вадим Гутцайт, пише Суспільне спорт.

Увечері, 26 жовтня, WADA опублікувало звіт результатів операції "Геркулес" - розслідування, у якому йдеться про знайдені докази порушень антидопінгового контролю з боку Національного антидопінгового центру України. Агентство звинувачували у попередженні спортсменів щодо взяття допінг-проб у позазмагальний період, а також маніпуляціях із самими пробами.

 

Голова Мінмолодіспорту повідомив на своїй сторінці у Facebook, що після того, як WADA опублікувала звіт із результатами розслідування, у відставку подали директор Національного антидопінгового центру Іван Курліщук та його заступник Ярослав Кручек.

"Міністерство заявляє, що ми займаємо чітку позицію у боротьбі з допінгом і нікому не дозволимо порушувати антидопінгові правила. Реакція на порушення буде миттєвою та жорсткою", - зазначив у дописі Гутцайт.

У звіті WADA щодо операції "Геркулес" зазначалася позиція керівників Національного антидопінгового центру України. Вони стверджували, що не мали інформації про "заплановане" тестування спортсменів та випадки, коли допінг-проби, взяті у змагальний період, були позначені як позазмагальні.

 

Звинувачення проти НАДЦ: що відомо

Розслідування проти НАДЦ розпочалося у 2019 році - операція "Геркулес".


У ході операції Всесвітнє антидопінгове агентство отримало докази того, що упродовж дев'яти років (починаючи з 2012 року) Національний антидопінговий центр України завчасно збирав зразки допінг-проб, влаштовуючи тестування спортсменів за попереднім записом.


Під час операції "Геркулес" було знайдено докази, що у 2021 році Національний антидопінговий центр свідомо зазначив щонайменше шість допінг-спроб, взятих у змагальний період у легкоатлетів як ті, що були взяті у позазмагальний.


Звіт WADA щодо Національного антидопінгового центру України є неостаточним. Проте проміжні результати вже відправлені для вивчення відповідним інстанціям.


Щодо Національного антидопінгового центру України було розпочато процес відповідності, згідно з положенням міжнародного стандарту, який було підписано сторонами.