Гість студії Дмитро Потєхін - політичний аналітик, голова 8-ї атестаційної комісії поліції (Київ)
А ще 12 років тому Дмитро був координатором громадянської кампанії «ЗНАЮ».

Друже, ось може хоч ти «ЗНАЄШ» чому тільки за останній час:


- В одному з вінницьких кафе троє співробітників поліції влаштували бійку з відвідувачами.
і один колишній поліцейський, який не пройшов атестацію.

- Позаминулої п‘ятниці ми були свідками в режимі онлайн полювання поліції на активістів ЦК АЗОВ. До речі, речник ЦК Сашко Алфьоров ось тут в студії розповів як його затримувала і труїла газом з балончику «цивільна» людина - тобто «тихарь», який не обтяжував себе показом документів, представленням тощо.

- Два тижні тому «переатестовані» на Миколаївщині вбили людину. Людина не була янголом, але вчинена ним хуліганка - не підстава людину вбивати.
- У понеділок, 19 вересня у київській лікарні помер потерпілий пасажир таксі, яке зіткнулося з авто патрульної поліції
- 21 вересня. Привлекавшийся к ответственности за пьяную езду убоповец возглавил милицию Сум

 

Цитата: Порошенко на #YESUkraine2016: Міліція була символом корупції, тепер патрульна поліція відновила довіру до правоохоронних органів.


Я до чого? До того, що, як на мене, принцип «переатестувати стару міліцію і знайти перли серед гною» - цей принцип не спрацював. Чому?

Тоді я спитаю інакше: ти ж політичний аналітик? Тоді скажи: чому реформа поліції спрацювала в Сакартвело і не спрацювала у нас? У нас взагалі поки що тільки ProZoRRo спрацювала.

 

Ми практично не розпочали люстрацію суддів. Ми так само практично не розпочали люстрацію держслужбовців. Генпрокуратура і вся прокурорська вертикаль не люстровані і не переатестовані. Але ми бадьоро взялися за переатестацію міліціянтів і що ми отримали? Цілком очікуваний результат: навіть ті, кого ви не переатестували, повернулися до міліцейських лав. Я навмисно кажу міліцейських, бо ніякої поліції у нас так і не вийшло.


Чи у тебе інша думка? - Тоді наведи мені будь ласка хоч 1 позитивний приклад.

 

Мають місце чисельні випадки пияцтва «нових» поліцейських під час несення служби, хабарництва... - чи це не нові, а переатестовані старі?


І ще скажи мені будь ласка, як політичний експерт: ось уряд зараз планує збільшення бюджету МВС на 10%, ГПУ - на 40% та НАБУ аж на 60% - ми що за країну будуємо - Московію-2? Повз будь-яку прокуратуру складно пройти - все заставлено поршами - їм грошей не вистачає? - нехай джипи продають - там ще один бюджет закопаний.

 

Попередні випуски програми "Три питання" за наступним посиланням INTV