До третьої річниці ЄвроМайдану Україна підійшла із соціальною напругою, економічними негараздами, в стані війни, із щоденними втратами наших хлопців. Сьогоднішній гість студії «Три питання» Олександр Кравчук - історик, юрист, боєць, людина відома своєю активною участю в нашій Революції та неупередженими оцінками і чіткими формулюваннями вимог сьогодення.

 

Насправді сьогоднішні «Три питання» вийдуть за межі саме 3-х питань. І почнемо ми з особистих вимог, які Олександр виклав на своїй сторінці у мережі ФБ.

Отже:

1. Притягнення до кримінальної відповідальності: всіх причетних до вбивств людей під час трагічних подій січня-лютого 2014;

2. Тих, хто причетний до фальсифікації виборів 2010-12 року, тих хто вчинив конституційний переворот й допоміг хаму узурпувати владу, хто чинив злочини проти людей протягом правління зека, тих хто приймав закони 16 січня.

3. Причетних до спроб державного перевороту в країні й встановлення авторитаризму від Кучми до Януковича.

 

4. Визнання того, що йде війна. (Я б додав ратифікацію Римського Статуту)

5.Націоналізація вкрадених в громадян України високоприбуткових стратегічних підприємств, незаконно набутого майна державних чиновників.

6.Підвищення зарплатні воїнам на передовій, сплата "бойових", підвищення виплат по загибелі, пораненню, підвищення пенсій до рівня можливості вижити, (за рахунок націоналізованих галузей й підприємств).

7. Проведення справжньої люстрації в державних органах.

8. Повноцінне реформування правоохоронної системи, а не "зміна одягу".

Все правильно?

 

А тепер я спитаю:

1.   Хто має зачитати ці вимоги? Коли і кому? І від імені кого?

2.   Хто все це має виконувати? Ті, хто і розбудував сьогоднішню систему практично необмеженої влади президента? Хто шукав громадянського миру через договорняки із тими, кого ти вимагаєш піддати кримінальному переслідуванню? Ось, що пишуть про цих «виконавців» у дослідженні Transparency International «Барометр Світової Корупції» (Global Corruption Barometer):

Найкорумпованішими українці назвали: державних службовців (65%), парламент (64%), працівників податкової сфери (62%), суддів (61%), президента та прем'єра (60%), представників місцевих органів влади (55%) та поліцію (54%)

3.   Навіть записні активісти-революціонери вже висловлюються в соціальних мережах  на користь прогресивної, освіченої диктатури? Не знаєш кого вони мріють побачити освіченим диктатором?  

 

І на останнє: сьогодні Всесвітній день Самбо. Нагадаю, що це означає Самооборона без зброї. Я далекий від того, аби закликати без зброї боронити Україну від московського агресора, але внутрішні питання ми маємо вирішувати в діалозі, а не зустрічатися біля Верховної Ради у протистоянні озброєних лав...

 

Бувайте поки що здорові, любі друзі, всі ті, хто 25 років вибудовував несправедливу країну - це не Ненька не любить своїх дітей, а ви перетворюєте нашу Неньку на жорстоку мачуху.

 

INTV