Доброго дня, шановні громадяни глядачі. Мене називають Олександр Попов, псевдо DADDY і я радий вітати в студії Три питання отця Романа Романовича, він є референтом Бюро УГКЦ з питань Екології Київської архієпархії.

 


 

Слава Ісусу Христу, отче.

 

З гордістю зазначу, що я вже не перший рік маю велику честь та задоволення в часі Великого Посту у цій студії ставити вам питання стосовно екологічної діяльності Української Греко-католицької Церкви. Намагаюсь аби ці питання були з одного боку цікавими, а з іншого боку гострими.  Зазначу, що ваші відповіді були завжди цікавими, а ось у відповідях на гострі питання ви намагалися загладити деякі гострі «кути».

 

Отже, не будемо витрачати час і перейдемо до 3 питань:

1.   Останні роки багато говорять про єднання церков, про єдину українську помісну Церкву. Питання це складне і багатогранне. Я спитаю про невеличкий аспект: чи знайшли ви розуміння важливості екологічних проблем людства, розуміння необхідності спільного слова та діла у інших шановних українських церков?

2.   Отже, у березні людство відзначило День Землі та провело акцію «Вимкни світло»», а найближчими квітневим днями нас очікують:

1 квітня, неділя Міжнародний день птахів (День орнітолога)

4 квітня, середа - Міжнародний День бродячих тварин

21 квітня, субота - Український День навколишнього середовища (День довкілля)

22 квітня, неділя - Всесвітній день Матері-Землі (Міжнародний день Землі)

 

3.   15 вересня 2018 року о 10:00 відбудеться Всесвітній день прибирання "World Cleanup Day" - чергова наймасштабніша всеукраїнська екологічна акція з роздільним збором відходів. «Зробимо Україну чистою разом!» - наймасштабніше прибирання в країні, під гаслом «Зробимо Україну чистою разом! Нагадаю, ініціатива спільного прибирання країни з'явилась в Естонії 10 років тому. За ці всесвітнє прибирання охопило вже 150 країн. Отче, як готується Бюро до цієї всесвітньої події?