Щоденник Української Кліо

27 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

27 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Радянська космічна станція "Марс-2" досягла планети, але спеціальний посадковий модуль розбився об її поверхню, ставши, однак, першим предметом з Землі, що досягнув Марса. В принципі, це все, що потрібно знати про радянську космонавтику.

25 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

25 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

І знову недалека ще історія. У 25-й день листопаду, 16 років тому, під час Помаранчевої Революції вчена рада "Могилянки" з чарівним формулюванням "дискредитація іміджу Академії" позбавила Л.Кравчука звання почесного доктора Академії.

23 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

23 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 23-й день листопада, в різні роки СРСР випробував надпотужну атомну бомбу у "300 Хіросим", вийшов подвійний альбом групи Pink Floyd "The Wall", а кремлівський карлик привітав Януковича з перемогою. Наша "The Wall" на кордоні з РФ так і не збудована.

22 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

22 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

17 років тому журналісти телеканалу "1+1" Андрій Тичина, Олесь Терещенко, Людмила Добровольська, Алла Мазур, Марічка Падалко та Сергій Полховський відмовилися готувати новинарські проекти за темниками. Роки минають, а темники все ще є. Тепер і на "1+1"

21 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

21 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

"21 листопада буде нова влада". Двадцять перший листопадовий день "поховав" таки двічінесудимого кримінальника Януковича. Те, що не доробили у 2004-му - Українці зробили у 2014-му. Вічна Слава і Пам'ять Героям Небесної Сотні.

20 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

20 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 20-й день листопада в Нюрнберзі розпочався судовий процес над вищими керівниками нацистської Німеччини, звинувачених у злочинах проти людства та військових злочинах. Де будемо проводити суд над керівниками оскаженілої від безкарності Московії?

19 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

19 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У дев'ятнадцятий листопадовий день, 1989 року плакали люди, плакало небо, природа скидала останнє листя на сумною процесією на Байковому цвинтарі: з радянського концтабору у рідну землю повернулись Василь Стус, Юрій Литвин та Олекса Тихий.

18 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

18 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Вісімнадцятим листопадовим днем прийнято датувати завершення роботи Тарасом Шевченком над першим (втраченим) варiантом "Тарасової ночi", фiнальної поезiї "Кобзаря Т.Шевченка". Так народжувалась Велика Книга Українців.

17 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

17 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Чехи не бояться протестувати. У 17-й день листопада, у 1939-му празькі студенти вийшли на протест проти німецької окупації. Не побоялись 50 років по тому вийти на протест проти радянської окупації. З цього протесту народилась Празька весна і вільна Чехія.

16 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

16 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Лише 19 років минуло з 16-го листопадового дня, коли Кучма відправив у ВР представлення на призначення Януковича прем'єром. Саме призначення відбулося 21-го листопада, яке вже за кілька років набуде зовсім іншого значення для всієї країни.

15 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

15 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У п'ятнадцятий день листопаду, 20 років тому завершила роботу російсько-українська комісія з делімітації сухопутного кордону між державами. Кордон на папері був, а насправді не існував - тепер маємо наслідки безоглядного "братерства".

14 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

14 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

103 роки тому, у чотирнадцятий листопадовий день з ініціативи гетьмана П.Скоропадського було засновано Українську Академію Наук. З 12 перших дійсних членів УАН лише один пережив сталінізм - чекістам українські вчені були зайвими.

13 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

13 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

103 роки тому у смутний тринадцятий день листопада було утворено Директорію Української Народної Республіки. В перспективі це призвело до братовбивчої "Мотовилівки", а згодом і до окупації України Московією та черговою втратою державності.

1