Щоденник Української Кліо

01 грудня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

01 грудня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У перший день зими далекого вже 1991 року на першому Всеукраїнському референдумі 90% виборців, що брали участь у голосуванні (76% дієздатних громадян), схвалили Акт проголошення Незалежності України. Слава Україні! Слава нашим Героям! Слава Nації!

30 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

30 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Вісім років тому напад на Євромайдан, здійснений в ніч на 30 листопада, спричинив масові акції протесту, що того ж дня розпочалися на Михайлівській площі і стали початком Революції Гідності.

29 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

29 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Генеральна Асамблея ООН ухвалила рішення про розділення підмандатної території Палестини і створення там незалежних єврейської й арабської держав. Наслідком цього рішення стала поява Держави Ізраїль. З Днем Народження, Земля обітована.

27 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

27 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Радянська космічна станція "Марс-2" досягла планети, але спеціальний посадковий модуль розбився об її поверхню, ставши, однак, першим предметом з Землі, що досягнув Марса. В принципі, це все, що потрібно знати про радянську космонавтику.

25 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

25 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

І знову недалека ще історія. У 25-й день листопаду, 16 років тому, під час Помаранчевої Революції вчена рада "Могилянки" з чарівним формулюванням "дискредитація іміджу Академії" позбавила Л.Кравчука звання почесного доктора Академії.

23 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

23 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 23-й день листопада, в різні роки СРСР випробував надпотужну атомну бомбу у "300 Хіросим", вийшов подвійний альбом групи Pink Floyd "The Wall", а кремлівський карлик привітав Януковича з перемогою. Наша "The Wall" на кордоні з РФ так і не збудована.

22 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

22 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

17 років тому журналісти телеканалу "1+1" Андрій Тичина, Олесь Терещенко, Людмила Добровольська, Алла Мазур, Марічка Падалко та Сергій Полховський відмовилися готувати новинарські проекти за темниками. Роки минають, а темники все ще є. Тепер і на "1+1"

21 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

21 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

"21 листопада буде нова влада". Двадцять перший листопадовий день "поховав" таки двічінесудимого кримінальника Януковича. Те, що не доробили у 2004-му - Українці зробили у 2014-му. Вічна Слава і Пам'ять Героям Небесної Сотні.

20 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

20 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 20-й день листопада в Нюрнберзі розпочався судовий процес над вищими керівниками нацистської Німеччини, звинувачених у злочинах проти людства та військових злочинах. Де будемо проводити суд над керівниками оскаженілої від безкарності Московії?

19 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

19 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У дев'ятнадцятий листопадовий день, 1989 року плакали люди, плакало небо, природа скидала останнє листя на сумною процесією на Байковому цвинтарі: з радянського концтабору у рідну землю повернулись Василь Стус, Юрій Литвин та Олекса Тихий.

18 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

18 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Вісімнадцятим листопадовим днем прийнято датувати завершення роботи Тарасом Шевченком над першим (втраченим) варiантом "Тарасової ночi", фiнальної поезiї "Кобзаря Т.Шевченка". Так народжувалась Велика Книга Українців.

17 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

17 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Чехи не бояться протестувати. У 17-й день листопада, у 1939-му празькі студенти вийшли на протест проти німецької окупації. Не побоялись 50 років по тому вийти на протест проти радянської окупації. З цього протесту народилась Празька весна і вільна Чехія.

16 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

16 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Лише 19 років минуло з 16-го листопадового дня, коли Кучма відправив у ВР представлення на призначення Януковича прем'єром. Саме призначення відбулося 21-го листопада, яке вже за кілька років набуде зовсім іншого значення для всієї країни.

1