Щоденник Української Кліо

22 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

22 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

15 років тому журналісти телеканалу "1+1" Андрій Тичина, Олесь Терещенко, Людмила Добровольська, Алла Мазур, Марічка Падалко та Сергій Полховський відмовилися готувати новинарські проекти за темниками. Роки минають, а темники все ще є. Тепер і на "1+1"

21 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

21 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

"21 листопада буде нова влада". Двадцять перший листопадовий день "поховав" таки двічінесудимого кримінальника Януковича. Те, що не доробили у 2004-му - Українці зробили у 2014-му. Вічна Слава і Пам'ять Героям Небесної Сотні.

20 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

20 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 20-й день листопада в Нюрнберзі розпочався судовий процес над вищими керівниками нацистської Німеччини, звинувачених у злочинах проти людства та військових злочинах. Де будемо проводити суд над керівниками оскаженілої від безкарності Московії?

19 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

19 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У дев'ятнадцятий листопадовий день, 1989 року плакали люди, плакало небо, природа скидала останнє листя на сумною процесією на Байковому цвинтарі: з радянського концтабору у рідну землю повернулись Василь Стус, Юрій Литвин та Олекса Тихий.

18 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

18 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Вісімнадцятим листопадовим днем прийнято датувати завершення роботи Тарасом Шевченком над першим (втраченим) варiантом "Тарасової ночi", фiнальної поезiї "Кобзаря Т.Шевченка". Так народжувалась Велика Книга Українців.

17 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

17 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Чехи не бояться протестувати. У 17-й день листопада, у 1939-му празькі студенти вийшли на протест проти німецької окупації. Не побоялись 50 років по тому вийти на протест проти радянської окупації. З цього протесту народилась Празька весна і вільна Чехія.

16 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

16 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Лише 17 років минуло з 16-го листопадового дня, коли Кучма відправив у ВР представлення на призначення Януковича прем'єром. Саме призначення відбулося 21-го листопада, яке вже за кілька років набуде зовсім іншого значення для всієї країни.

15 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

15 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У п'ятнадцятий день листопаду, 18 років тому завершила роботу російсько-українська комісія з делімітації сухопутного кордону між державами. Кордон на папері був, а насправді не існував - тепер маємо наслідки безоглядного "братерства".

14 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

14 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

101 рік тому, у чотирнадцятий листопадовий день з ініціативи гетьмана П.Скоропадського було засновано Українську Академію Наук. З 12 перших дійсних членів УАН лише один пережив сталінізм - чекістам українські вчені були зайвими.

13 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

13 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

101 рік тому у смутний тринадцятий день листопада було утворено Директорію Української Народної Республіки. В перспективі це призвело до братовбивчої "Мотовилівки", а згодом і до окупації України Московією та черговою втратою державності.

11 листопада. Щоденник Української Кліо (ВІДЕО)

11 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

О 5-10 ранку в залізничному вагоні маршала Франції Фердинанда Фоша в Комп'єнському лісі німецька делегація підписала перемир'я з Антантою. Через 6 годин угода набула чинності. Об 11-й годині 11-го дня 11-го місяця 1918 року закінчилась 1-ша Світова війна.

10 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

10 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У десятий день листопада в Берліні за ініціативи Павла Скоропадського відкрито Український науковий інститут для поширення серед німців відомостей про Україну. Після окупації Берліна більшовиками 1945 інститут перестав існувати, а його бібліотека загинула

09 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

09 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У дев'ятий листопадовий день на честь літописця Нестора святкуємо День української писемності й мови і за усталеною традицією пишемо нині всеукраїнський диктант (цього року на жаль 8 листопада). Гарних нам всім оцінок.

08 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

08 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Майже 1000 років тому відбулося освячення одного з найвеличніших храмів Київської Русі - Свято-Михайлiвського собору в Переяславi. Також у 8-й день листопаду відкрито доступ до публічного музею Лувр, а В.Рентген привласнив відкриття І.Пулюєм Х-променів.

1