Щоденник Української Кліо

15 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

15 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У п'ятнадцятий день листопаду, 19 років тому завершила роботу російсько-українська комісія з делімітації сухопутного кордону між державами. Кордон на папері був, а насправді не існував - тепер маємо наслідки безоглядного "братерства".

14 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

14 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

102 роки тому, у чотирнадцятий листопадовий день з ініціативи гетьмана П.Скоропадського було засновано Українську Академію Наук. З 12 перших дійсних членів УАН лише один пережив сталінізм - чекістам українські вчені були зайвими.

13 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

13 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

102 роки тому у смутний тринадцятий день листопада було утворено Директорію Української Народної Республіки. В перспективі це призвело до братовбивчої "Мотовилівки", а згодом і до окупації України Московією та черговою втратою державності.

11 листопада. Щоденник Української Кліо (ВІДЕО)

11 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

О 5-10 ранку в залізничному вагоні маршала Франції Фердинанда Фоша в Комп'єнському лісі німецька делегація підписала перемир'я з Антантою. Через 6 годин угода набула чинності. Об 11-й годині 11-го дня 11-го місяця 1918 року закінчилась 1-ша Світова війна.

10 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

10 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У десятий день листопада в Берліні за ініціативи Павла Скоропадського відкрито Український науковий інститут для поширення серед німців відомостей про Україну. Після окупації Берліна більшовиками 1945 інститут перестав існувати, а його бібліотека загинула

09 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

09 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У дев'ятий листопадовий день на честь літописця Нестора святкуємо День української писемності й мови і за усталеною традицією пишемо нині всеукраїнський диктант. Гарних нам всім оцінок.

08 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

08 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Майже 1000 років тому відбулося освячення одного з найвеличніших храмів Київської Русі - Свято-Михайлiвського собору в Переяславi. Також у 8-й день листопаду відкрито доступ до публічного музею Лувр, а В.Рентген привласнив відкриття І.Пулюєм Х-променів.

07 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

07 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

103 роки тому, в проклятий 7-й листопадовий день владу в Російській імперії захопили більшовики на чолі з В.Ульяновим і розпочався найжахливіший період історії, протягом якого комуністами були здійснені найстрашніші злочини проти людства і людяності.

06 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

06 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

77 років тому сов'єтські окупанти вигнали з Києва німецьких окупантів. За цю операцію, здійснену до радянського "свята" Україна заплатила сотнями тисяч життів "чорної піхоти" - неозброєних мобілізованих українців з щойно звільнених територій.

05 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

05 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Папа римський Іннокентій VIII видав буллу "Summis Desiderantes" - це дало початок практиці "відьомських процесів" практично по усій Європі в XVI - XVII століттях. Останнім часом складається враження, що в нашій країні вони не зупинились і дотепер.

04 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

04 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У гіркий четвертий день листопада 1956 року радянські війська увійшли до Будапешта, а протягом тижня повторно окупували всю Угорщину. Так сов'єтами було придушено прагнення угорців звільнитися з задушливого бараку сталінізму.

03 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

03 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

"Пробзділось шось у Дацькому князівстві... Піти би випить в барі шампаньйоли, бо в сурлі мов коти понасцикали і несвідомо хочеться лизати шершавим язиком гарачі зуби..." - це написав Лесь Подерв'янський, що прийшов у Світ Божий у 3-й листопадовий день.

02 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

02 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У другий листопадовий день 20-го року від жовтневого більшовистського заколоту в таборах ГУЛАГу почалися "ювілейні" розстріли. Цього факту цілком досить аби чітко зрозуміти що таке є Московія та її спадкоємиця Російська Федерація.

01 листопада. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

01 листопада, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Сьогодні день Листопадового Чину. В ніч з останнього дня жовтня на перший день листопада у Львові перемогло Українське нацiонально-визвольне повстання, внаслідок якого була утворена ЗУНР. Слава Україні!

2