Щоденник Української Кліо

13 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

13 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

60 років тому сталася техногенна катастрофа у Києві - так звана Куренівська трагедія. 14-метрова хвиля пульпи хлинула на Куренівку. На площі близько 30 гектарів було знищено все живе. Катастрофа сталася через порушення норм безпеки. Пам'ятаймо про це.

12 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

12 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Демострації, що розпочалися у Санкт-Петербурзі перейшли у гостру фазу - почалася Лютнева буржуазно-демократична революція, що зруйнувала Російську імперію. Альо, там, в Кремлі! Час розвалюватись, Московія!

11 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

11 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

В 11-й день березня німці окупували Австрію, М.Горбачова обрали новим генсеком КПРС, у Литві парламент ухвалив Акт про відновлення незалежності, 2-й уряд Ю.Тимошенко відправили у відставку і КМУ очолив "крепкий хозяйственник" М.Азаров.

10 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

10 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Після селянських повстань початку 30-х в УРСР запровадили спецтрійки ГПУ, яким надали право розглядати справи повстанців у прискореному режимі із застосуванням "вищої міри соціального захисту". Московська смерть продовжила жнива в Україні.

09 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

09 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Який різноспрямований дев'ятий день весни! У Світ Божий прийшли 3 великих українських майстри-художники: Тарас Шевченко, Микола Пимоненко та Георгій Нарбут. А 19 років тому несправедливість режиму Кучми виплеснулась бійкою наших хлопців з "беркутнею".

08 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

08 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Восьмого березневого дня військами Володимиро-Суздальського князя Андрія Боголюбського захоплено та зруйновано Київ. Але часи міняються. Мета московського диктатора Володимира Богомерзького захопити Київ не здійсниться ніколи. Амінь.

07 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

07 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У сьомий день весни був повалений уряд першого пост-радянського, законно обраного президента Грузії (Сакартвело) Звіада Гамсахурдія. Владу в Грузії очолив колишній І секретар ЦК КП Грузії, екс-міністр МЗС СРСР Едуард Шеварнадзе.

06 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

06 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У шостий березневий день хімік Фелікс Гофман отримав патент на нові ліки. Фірма "Байєр" назвала новинку "аспірин", тобто речовина, яка прискорює одужання. 170 років минуло з того дня, а ми все ще приймаємо аспірин від "Байєра", коли погано себе почуваємо.

05 березня. Щоденник української Кліо (ФОТО)

05 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У п'ятий день весни герцог Мальборо, сер Вінстон Черчилль у провінційному університеті міста Фултон виголосив промову, в якій вперше використав словосполучення "Залізна Завіса" - так розпочалося нова фаза міжнародних відносин - Холодна війна.

04 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

04 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

4-те березня має повне право іменуватися днем музикантів. В різні роки цього дня прийшли у Світ Божий Антоніо Вівальді, Михайло Вербицький, тенор Іван Козловський, кобзар Василь Литвин, композитор та співак Володимир Івасюк.

03 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

03 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У третій день весни в Латвії та Естонії відбулися референдуми, більшість учасників яких висловилася за вихід цих республік зі складу СРСР. Балтійська весна остаточна розтопила кригу совку і ще до кінця року Імперія Зла здохла на вікі віків.

28 лютого. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

28 лютого, 00:10 • Щоденник Української Кліо

В передостанній день лютого Музей Гетті в Каліфорнії став найбагатшим музеєм світу, отримавши 1,2 млрд. дол. по заповіту свого засновника Жана Поля Гетті. Лише відсотки з цього капіталу дають музею можливість купувати шедеври на світових аукціонах.

27 лютого. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

27 лютого, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 27-й лютневий день прийшли у Світ Божий видатні сини України: художник Микола Ґе, лікар-офтальмолог Володимир Філатов та пілот-ас Петро Нестеров. У цей день вперше відірвався від землі літак "Антей" - Нестерову було б цікаво за його штурвалом.

26 лютого. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

26 лютого, 00:10 • Щоденник Української Кліо

30 років тому, у 26-й день лютого на семінарі в CERN, Швейцарія) англієць Тім Бернерс-Лі продемонстрував роботу першого веб-браузера. Вже за два роки Веб став одним з найпопулярніших інформаційних середовищ і зараз ви читаєте ці рядки завдяки пану Тіму.

5