Щоденник Української Кліо

09 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

09 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Страшним видався 9-й день квітня в Тбілісі 1989-го. Щойно виведені Москвою з Афганістану військові були кинуті на розгін мирної демонстрації. В хід пішли саперні лопатки, тих, хто впав, давили бронетехнікою. Не жаліли ані старих, ані жінок. Пам'ятаємо.

08 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

08 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У восьмий квітневий день людство попрощалося із Папою Римським Іваном Павлом II. Прощання і його похорон стали наймасовішою церемоніальною подією в історії людства. 2 млрд глядачів стежили за церемонією в прямому ефірі.

07 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

07 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

07 квітня 1969 року - одна з символічних дат народження Інтернету - публікація RFC 1 (прообразу електронної пошти). У 1969 році Міністерство оборони США започаткувало розробку проекту, який мав на меті створення надійної системи передачі інформації.

06 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

06 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 6-й день квітня голландці заснували Кейптаун, італійці почали розкопки Помпеї, баварець презентував дерев'яний велосипед, американець досяг Північного полюсу, а президента Латвії першим в Європі усунули з посади в результаті імпічменту.

05 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

05 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

204 роки тому розпочалося виверження вулкану Тамборо. Під час виверження загинули кілька тисяч людей, у повітря буде викинуто близько 2 мільйонів тонн уламків. Виверження викликало знаменитий "рік без літа" - таке прізвисько отримав 1816 рік.

04 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

04 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У четвертий квітневий день велику справу зробили у Вашингтоні представники Бельгії, Великобританії, Данії, Ісландії, Італії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, США та Франції - вони заснували НАТО.

03 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

03 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У чорний третій день квітня почалися розстріли польських військовополонених у радянських таборах у Старобільську,Осташкові,Козельську. Московія в чергове продемонструвала своє ставлення до міжнародних угод та договорів. Нічого не змінилося і за 70 років.

02 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

02 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У другий день квітня прийшов у Світ Божий Казкар з великої літери - Ганс Крістіан Андерсен. Він подарував дітям всього світу "Гидке каченя", "Стійкого олов'яного солдатика", "Снігову королеву", "Кресало" та "Русалочку".

01 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

01 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Сьогодні День сміху. Цілком очевидно, що проголошено його саме в цей день на честь дня народження у 1809 році Миколи Гоголя, прозаїка і драматурга, автора неперевершених "Вечорів на хуторі біля Диканьки".

31 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

31 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

65 років тому СРСР звернувся до до НАТО з ініціативою прийняти його в члени організації. Північноатлантичний Альянс через деякий час відкинув цю пропозицію. "Умом Россию не понять", як писав класик. Втім, і СРСР теж.

30 березня, Щоденник Української Кліо (ФОТО)

30 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

163 роки тому капітуляцією Московії завершилась Кримська війна - план розширення "русскава міра" на південь провалився. Паризький мир 1856 року позбавив Московію права мати військовий флот на Чорному морі, що вони традиційно невдовзі порушили.

29 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

29 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 29 весняний день сталися знакові події: Джон Пембертон з Атланти створив кока-колу, ухвалено Північноамериканський акт, яким створено Канаду, відбулася перша вистава першого в Галичині професійного українського театру.

28 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

28 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

28-го березня у Світ Божий прийшли борці: Себастьян-Франсіско де Міранда-керівник боротьби за незалежність іспанських колоній у Південній Америці, Микола Сціборський - теоретик українського націоналізму, Юрій-Богдан Шухевич - син командувача УПА.

27 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

27 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Сьогодні відзначають день театру. Тільки коли виходиш з театральної зали, відчуваєш скільки емоцій, почуттів, знань про людей ти втратив за той час, що не відвідував жодної театральної вистави.

26 березня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

26 березня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

26 березня 1909 року російські війська увійшли в Персію, щоб підтримати шаха Мухаммада Алі у боротьбі з конституційним урядом. Минають століття, а сутність московської політики не міняється: підступність, агресія, насильство, смерть.

6