Щоденник Української Кліо

18 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

18 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Саме у 18-й день квітня, 180 років тому вийшло друком перше видання найвідомішого твору Тараса Шевченка "Кобзарь Т.Шевченка". Твір був першою збіркою поета і став першою авторською збіркою в історії української літератури.

17 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

17 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

33 роки тому закінчилась чи не найдовша війна в історії - 335-літня війна Нідерландів за архіпелаг Сіллі, контрольований Великобританією. Протягом цих років не було зроблено жодного пострілу і не було жодної жертви. Якби всі війни так закінчувались.

16 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

16 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

309 років тому було ухвалено Конституцію Пилипа Орлика. Документ було прийнято на зборах козацтва біля містечка Тягина на правому березі річки Дністер. Україномовний оригінал було віднайдено у 2008 р. в архіві давніх актів у Московії і досі там перебуває.

15 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

15 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 15-й квітневий день на підконтрольних Московії теренах розпочалося створення системи концтаборів. Практика взяття заручників і експлуатації ув'язнення та отримання прибутку з безкоштовної примусової праці припала комунякам до смаку.

14 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

14 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

14 квітня Максим Залізняк з козаками, освятивши ножі у Мотриному монастирі в Холодному Яру, почали повстання гайдамаків (Коліївщину). На бік повсталих перейшов козачий полк під орудою уманського сотника Івана Гонти, посланий на розгін гайдамаків.

12 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

12 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

За радянськими святцями 12-й квітневий день - день космонавтики. З цим можна погодитись, адже не тільки стартом Гагаріна славетний цей день. У 1981 році у Сполучених Штатах було здійснено перший старт за програмою "Спейс Шатл"

11 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

11 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

11-й квітневий день можна вважати днем королев: 527 років тому народилася королева Маргарита Наварська, одна з перших французьких письменниць, а 56 років тому на кіноекранах з'явилася "Королева бензоколонки", яку студія ім. Довженко знімала в м.Пирятин.

10 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

10 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Чорний день для Польщі. Під Смоленськом в авіакатастрофі загинув президент Польщі Лех Качинський та цілий ряд польських високопосадовців, громадських діячів та священників (загалом 97 осіб). Низка обставин свідчить, що катастрофа не була випадковою.

09 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

09 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Страшним видався 9-й день квітня в Тбілісі 1989-го. Щойно виведені Москвою з Афганістану військові були кинуті на розгін мирної демонстрації. В хід пішли саперні лопатки, тих, хто впав, давили бронетехнікою. Не жаліли ані старих, ані жінок. Пам'ятаємо.

08 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

08 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У восьмий квітневий день людство попрощалося із Папою Римським Іваном Павлом II. Прощання і його похорон стали наймасовішою церемоніальною подією в історії людства. 2 млрд глядачів стежили за церемонією в прямому ефірі.

07 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

07 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

07 квітня 1969 року - одна з символічних дат народження Інтернету - публікація RFC 1 (прообразу електронної пошти). У 1969 році Міністерство оборони США започаткувало розробку проекту, який мав на меті створення надійної системи передачі інформації.

06 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

06 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 6-й день квітня голландці заснували Кейптаун, італійці почали розкопки Помпеї, баварець презентував дерев'яний велосипед, американець досяг Північного полюсу, а президента Латвії першим в Європі усунули з посади в результаті імпічменту.

05 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

05 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

205 років тому розпочалося виверження вулкану Тамборо. Під час виверження загинули кілька тисяч людей, у повітря буде викинуто близько 2 мільйонів тонн уламків. Виверження викликало знаменитий "рік без літа" - таке прізвисько отримав 1816 рік.

04 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

04 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У четвертий квітневий день велику справу зробили у Вашингтоні представники Бельгії, Великобританії, Данії, Ісландії, Італії, Канади, Люксембургу, Нідерландів, Норвегії, Португалії, США та Франції - вони заснували НАТО.

6