Щоденник Української Кліо

16 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

16 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Пісенний 16-й день травня. Прийшла у Світ Божий українська співачка Руслана Лижичко, яка з піснею "Дикі танці" здобула перемогу в музичному конкурсі "Євробачення". А чотири роки ще й Джамала перемогла

14 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

14 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 14-й травневий день прийшли у Світ Божий знакові особи Української історії, визвольних змагань та культури: гетьман П.Дорошенко, письменник В.Стефаник, діяч ОУН Слава Стецько, журналіст В.Портніков, музикант С.Вакарчук. Із народинами вас всіх!

13 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

13 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 13-й день, в далекому вже 1989 році близько двох тисяч студентів оголосили голодування на пекінській площі Тяньаньмень, вимагаючи проведення у Китаї демократичних реформ. Їх давили танками, але вони зсунули червоний Китай до цивілізації.

12 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

12 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 12-й травневий день прийшов у Світ Божий український живописець Іван Марчук - один з членів "Золотої гільдії". У жовтні 2007 був включений до британського рейтингу "Сто геніїв сучасності", який формувала газета "The Daily Telegraph".

11 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

11 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

"Боріться і поборете!" - процитував Тараса Шевченка президент США Білл Клінтон під час свого 2-денного візиту до Києва. 25 роки минуло з того травневого дня, вже і Білл не при справах і його дружина програла Трампу, а ми все боремося. Час вже перемагати.

10 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

10 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Сьогодні Кліо підготувала "приємний спомин" для ностальгуючих за сов'єтами: в 10-й день травня, 65 років тому в СРСР була скасована плата за навчання у старших класах середніх шкіл. Ось вам і крах казочки про безкоштовну освіту за часів влади комуністів.

09 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

09 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 9-й травневий день, 71 рік тому було оприлюднено пропозицію міністра закордонних справ Франції Робера Шумана щодо об'єднання під єдиним керуванням вугільних і сталеплавильних ресурсів передовсім Франції та Німеччини, чим закладено підвалини ЄС.

08 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

08 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

76 років тому, о 23 годині 01 хвилині за центральноєвропейським часом завершилося збройне протистояння в Європі між військами союзників та нацистською Німеччиною. Цей день в багатьох країнах Європи відзначають як День пам'яті жертв Другої світової війни.

07 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

07 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У сьомий день травня в Київ вступили Військо Польське й армія УНР, в Реймсі підписана безумовна капітуляція Німеччини у ІІ Світовій війні, а в СРСР розгорнули найбільшу в історії антиалкогольну кампанію.

06 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

06 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

26 років тому за участі королеви Великобританії Єлизавети II і президента Франції Франсуа Міттерана відбулося урочисте відкриття тунелю під Ла-Маншем між Францією й Англією. Євротунель було задумано ще на початку ХІХ (!) століття.

05 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

05 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

121 років тому Кирило Трильовський заснував перше руханково-пожежне товариство "Січ". Січовий рух швидко поширився. У 1913 році при Українському Січовому Комітеті засновано парамілітарну організацію Українських Січових Стрільців.

04 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

04 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

76 років тому, після закінчення Другої світової війни оприлюднена Декларація Проводу ОУН (б), яка містила заклик продовжувати боротьбу, покладаючись на власні сили. Намічено перейти до вужчих форм підпільної боротьби, аби уникнути значних втрат.

03 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

03 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

30 років тому підписана т.зв. "Віндхукська декларація", що закликає уряди держав всього світу забезпечувати свободу преси і її демократичний характер. За рішенням ЮНЕСКО цей день відзначають як Всесвітній день свободи преси. Зі святом, колеги-журналісти.

02 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

02 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Сім років тому, у другий день травня проросійські бойовики спровокували в Одесі заворушення, метою яких було заснування т.зв. ОдНР за прикладом самопроголошених республік Донбасу. Протистояння із патріотичними силами призвело до загибелі десятків людей.

6