Щоденник Української Кліо

01 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

01 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

55 років тому, в день "солідарності трудящих" студент Георгій Москаленко і робітник Віктор Кукса вночі встановили жовто-блакитний прапор на даху головного корпусу Київського інституту народного господарства. Пам'ятаємо.

30 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

30 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

29 років тому, в останній день квітня Європейський центр ядерних досліджень у Женеві оголосив, що технологія World Wide Web (WWW), буде поширюватись безкоштовно і абсолютно без всяких обмежень - тобто народився Інтернет.

29 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

29 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

95 роки тому прийшов у Світ Божий один з "батьків" Інтернету - Пол Баран. Завдяки його технології пакетної передачі даних ви зараз читаєте Щоденник Української Кліо. У 2007 році ім'я Барана з'явилося в американській Національній залі слави винахідників.

28 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

28 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

28-й квітневий день був трагічним: о 4-й ранку оперативною групою військ "Вісла" розпочато виселення українців з південно-східних регіонів Польщі на західні та північні території, які раніше входили до складу Німеччини.

27 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

27 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Попри багатотисячні вуличні протести, ВРУ ратифікувала договір про продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Україні до 2042 року в обмін на обіцянки про знижку ціни на газ ("за" - 236). Ніхто з тих, хто голосував, не поніс відповідальності.

26 квітня. Щоденник української Кліо (ФОТО)

26 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

35 роки тому, о 01 годині 23 хвилини за київським часом вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. Керівництво СРСР намагалося тримати в таємниці факт і масштаби катастрофи. В Україні через радіацію померло не менше 15 тисяч людей.

25 квітня. Щоденник української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

25 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Дві дрібних, але характерних події, які сталися нещодавно, у 25-й день квітня: Росія відмовилась підписати конвенцію про заборону хімічної зброї, а Комісія ООН з прав людини засудила політику Росії в Чечні. Це додаткові риси у портрет миролюбної Московії.

24 квітня. Щоденник української Кліо (ФОТО)

24 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 24-й день квітня, 106 рів тому розпочався Геноцид вірмен у Туреччині. У 1918 році трибунал визначив винними в організації репресій керівництво партії младотурків. Практично всі вони до 1922 року були вбиті активістами вірменської партії Дашнакцютун.

23 квітня. Щоденник української Кліо (ФОТО)

23 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 23-й день квітня, 47 років тому КДБ попросив у Брежнєва дозволу на підтримку палестинської терористичної організації "Народний фронт звільнення Палестини". Ось звідки "ростуть ноги" сучасного ісламського тероризму. А москаль все каже: ІДІЛ - ІДІЛ!

22 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

22 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 22-й квітневий день людство почало будувати Бастилію, відкрило Бразилію, перетнуло на пароплаві Атлантику, застосувало отруйний газ. У Світ Божий прийшли мадам де Сталь, Роберт Оппенгеймер, Джек Ніколсон, Дональд Туск та Василь Вірастюк.

21 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

21 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

21-й квітневий день можна назвати днем президентів, адже президент Бразилії наказав побудувати нову столицю, президент України встановив самоврядність КНУ, а недо-президенти Янукович та Медведєв підписали Харківські горе-угоди.

20 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

20 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Літак Боїнг чомусь ненавиділи при сов'єтах, ненавидять московити і зараз: 39 років тому радянський винищувач збив пасажирський Боїнг-707 корейських авіаліній, а 5 роки тому ракетою "Бук" московські агресори збили малайзійський Боїнг-777.

19 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

19 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

91 рік тому, у 19 день квітня були винесені вироки членам так званої Спілки визволення України. Вся "діяльність" антирадянської організації була вигадана НКВС/ГПУ. "Суд" став першим кроком на шляху масових репресій проти української інтелігенції.

18 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

18 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Саме у 18-й день квітня, 181 рік тому вийшло друком перше видання найвідомішого твору Тараса Шевченка "Кобзарь Т.Шевченка". Твір був першою збіркою поета і став першою авторською збіркою в історії української літератури.

17 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

17 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

34 роки тому закінчилась чи не найдовша війна в історії - 335-літня війна Нідерландів за архіпелаг Сіллі, контрольований Великобританією. Протягом цих років не було зроблено жодного пострілу і не було жодної жертви. Якби всі війни так закінчувались.

7