Щоденник Української Кліо

21 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

21 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Минають століття, але в кровожерна сутність московитів незмінна. 21-й травневий день став трагічним для цілого народу - адигів (черкесів), яких у 1864 році почали депортувати до Туреччини. Переселенці масово тонули у морі та гинули від чуми.

20 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

20 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 20 день травня, 36 років тому людство вперше зазирнуло в очі "чумі ХХ сторіччя" - СНІДу. У журналі "Science" вірусолог Люк Монтаньє опублікував статтю про виділення "вірусу імунодефіциту людини" (ВІЛ)

19 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

19 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

101 рік тому, 19 травня створена у Львові Українська Національна Рада проголосила утворення Української держави на українських етнічних землях у складі Австро-Угорщини. Обов'язково маємо наголошувати, що у 1991 році ми відновили державність України.

18 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

18 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У сумний 18-й день травня розпочалась депортація кримських татар з батьківщини. Всього з Криму за постановою Державного Комітету Оборони СРСР на спецпоселення було вивезено понад 100 тисяч осіб.

17 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

17 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Лише 28 років тому, у 17-й день травня Тім Бернерс-Лі представив архітектуру мережі World Wide Web (WWW) - розпочалася всесвітня мережева еволюція. Куди вона заведе людство, поки що не зовсім зрозуміло, але зараз ви через www читаєте дописи Кліо.

16 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

16 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Пісенний 16-й день травня. Прийшов у Світ Божий музикант, поет, філософ, лідер групи ДДТ Юрій Шевчук, українська співачка Руслана Лижичко з піснею "Дикі танці" здобула перемогу в музичному конкурсі "Євробачення". А три роки ще й Джамала перемогла

14 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

14 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 14-й травневий день прийшли у Світ Божий знакові особи Української історії, визвольних змагань та культури: гетьман П.Дорошенко, письменник В.Стефаник, діяч ОУН Слава Стецько, журналіст В.Портніков, музикант С.Вакарчук. Із народинами вас всіх!

13 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

13 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 13-й день, в далекому вже 1989 році близько двох тисяч студентів оголосили голодування на пекінській площі Тяньаньмень, вимагаючи проведення у Китаї демократичних реформ. Їх давили танками, але вони зсунули червоний Китай до цивілізації.

12 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

12 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 12-й травневий день прийшов у Світ Божий український живописець Іван Марчук - один з членів "Золотої гільдії". У жовтні 2007 був включений до британського рейтингу "Сто геніїв сучасності", який формувала газета "The Daily Telegraph".

11 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

11 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

"Боріться і поборете!" - процитував Тараса Шевченка президент США Білл Клінтон під час свого 2-денного візиту до Києва. 23 роки минуло з того травневого дня, вже і Білл не при справах і його дружина програла Трампу, а ми все боремося. Час вже перемагати.

10 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

10 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Сьогодні Кліо підготувала "приємний спомин" для ностальгуючих за сов'єтами: в 10-й день травня, 63 роки тому в СРСР була скасована плата за навчання у старших класах середніх шкіл. Ось вам і крах казочки про безкоштовну освіту за часів влади комуністів.

09 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

09 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 9-й травневий день, 69 років тому було оприлюднено пропозицію міністра закордонних справ Франції Робера Шумана щодо об'єднання під єдиним керуванням вугільних і сталеплавильних ресурсів передовсім Франції та Німеччини, чим закладено підвалини ЄС.

08 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

08 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

74 роки тому, о 23 годині 01 хвилині за центральноєвропейським часом завершилося збройне протистояння в Європі між військами союзників та нацистською Німеччиною. Цей день в багатьох країнах Європи відзначають як День пам'яті жертв Другої світової війни.

07 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

07 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У сьомий день травня в Київ вступили Військо Польське й армія УНР, в Реймсі підписана безумовна капітуляція Німеччини у ІІ Світовій війні, а в СРСР розгорнули найбільшу в історії антиалкогольну кампанію.

7