Щоденник Української Кліо

06 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

06 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

25 років тому за участі королеви Великобританії Єлизавети II і президента Франції Франсуа Міттерана відбулося урочисте відкриття тунелю під Ла-Маншем між Францією й Англією. Євротунель було задумано ще на початку ХІХ (!) століття.

05 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

05 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

119 років тому Кирило Трильовський заснував перше руханково-пожежне товариство "Січ". Січовий рух швидко поширився. У 1913 році при Українському Січовому Комітеті засновано парамілітарну організацію Українських Січових Стрільців.

04 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

04 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

74 роки тому, після закінчення Другої світової війни оприлюднена Декларація Проводу ОУН (б), яка містила заклик продовжувати боротьбу, покладаючись на власні сили. Намічено перейти до вужчих форм підпільної боротьби, аби уникнути значних втрат.

03 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

03 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

28 років тому підписана т.зв. "Віндхукська декларація", що закликає уряди держав всього світу забезпечувати свободу преси і її демократичний характер. За рішенням ЮНЕСКО цей день відзначають як Всесвітній день свободи преси. Зі святом, колеги-журналісти.

02 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

02 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

П'ять років тому, у другий день травня проросійські бойовики спровокували в Одесі заворушення, метою яких було заснування т.зв. ОдНР за прикладом самопроголошених республік Донбасу. Протистояння із патріотичними силами призвело до загибелі десятків людей.

01 травня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

01 травня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

53 роки тому, в день "солідарності трудящих" студент Георгій Москаленко і робітник Віктор Кукса вночі встановили жовто-блакитний прапор на даху головного корпусу Київського інституту народного господарства. Пам'ятаємо.

30 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

30 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

27 років тому, в останній день квітня Європейський центр ядерних досліджень у Женеві оголосив, що технологія World Wide Web (WWW), буде поширюватись безкоштовно і абсолютно без всяких обмежень - тобто народився Інтернет.

29 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

29 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

93 роки тому прийшов у Світ Божий один з "батьків" Інтернету - Пол Баран. Завдяки його технології пакетної передачі даних ви зараз читаєте Щоденник Української Кліо. У 2007 році ім'я Барана з'явилося в американській Національній залі слави винахідників.

28 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

28 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

28-й квітневий день був трагічним: о 4-й ранку оперативною групою військ "Вісла" розпочато виселення українців з південно-східних регіонів Польщі на західні та північні території, які раніше входили до складу Німеччини.

27 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

27 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Попри багатотисячні вуличні протести, ВРУ ратифікувала договір про продовження перебування Чорноморського флоту РФ в Україні до 2042 року в обмін на обіцянки про знижку ціни на газ ("за" - 236). Ніхто з тих, хто голосував, не поніс відповідальності.

26 квітня. Щоденник української Кліо (ФОТО)

26 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

33 роки тому, о 01 годині 23 хвилини за київським часом вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС. Керівництво СРСР намагалося тримати в таємниці факт і масштаби катастрофи. В Україні через радіацію померло не менше 15 тисяч людей.

25 квітня. Щоденник української Кліо (ФОТО, ВІДЕО)

25 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

Дві дрібних, але характерних події, які сталися нещодавно, у 25-й день квітня: Росія відмовилась підписати конвенцію про заборону хімічної зброї, а Комісія ООН з прав людини засудила політику Росії в Чечні. Це додаткові риси у портрет миролюбної Московії.

24 квітня. Щоденник української Кліо (ФОТО)

24 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 24-й день квітня, 104 роки тому розпочався Геноцид вірмен у Туреччині. У 1918 році трибунал визначив винними в організації репресій керівництво партії младотурків. Практично всі вони до 1922 року були вбиті активістами вірменської партії Дашнакцютун.

23 квітня. Щоденник української Кліо (ФОТО)

23 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 23-й день квітня, 45 років тому КДБ попросив у Брежнєва дозволу на підтримку палестинської терористичної організації "Народний фронт звільнення Палестини". Ось звідки "ростуть ноги" сучасного ісламського тероризму. А москаль все каже: ІДІЛ - ІДІЛ!

22 квітня. Щоденник Української Кліо (ФОТО)

22 квітня, 00:10 • Щоденник Української Кліо

У 22-й квітневий день людство почало будувати Бастилію, відкрило Бразилію, перетнуло на пароплаві Атлантику, застосувало отруйний газ. У Світ Божий прийшли мадам де Сталь, Роберт Оппенгеймер, Джек Ніколсон, Дональд Туск та Василь Вірастюк.

8