Site icon INTVua

Великдень 2022: прикмети та заборони

Время чтения:1 Минут

Великдень – дуже важливе свято, чия історія сягає сивої давнини. Існують численні традиції, звичаї та прикмети на Великдень. 

Великдень став важливою складовою культури для багатьох народів. Чим відрізняються українські великодні традиції від решти та які обряди можна назвати найважливішими, читай у цій статті.

До православного Великодня готуються протягом 7 тижнів, які також називають Седмицями, і супроводжуються вони Великим Постом. Саме стільки часу, згідно з Біблією, Ісус провів у пустелі.

У ніч Воскресіння Христа після богослужіння віряни святять паски, яйця та решту традиційних страв, отримуючи таким чином від церкви дозвіл на споживання скоромних блюд.

Що можна і не можна робити на Великдень

Великдень або Воскресіння Христове, Паска – святковий день. Тож усі обмеження Страсної Седмиці втрачають силу.

Немає також суворої заборони на прибирання хати та роботу. Звісно, бажано цей день присвятити радості та відпочинку з приводу великого свята, але якщо праця є необхідною, вона не заборонена.

Цього дня не можна перебувати в печалі, злитися, ображатися чи сваритися з близькими. Слід від душі вітати людей та запрошувати в гості – одним словом, приносити радість ближньому.

Прикмети на Великдень

В українців здавна побутували чимало прикмет на Великдень. Хоч дата цього свята непостійна, і погода може бути абсолютно різною із року в рік, старі люди стверджують, що ці прикмети працюють завжди.

По материалам: Подробности

Happy
0 0 %
Sad
0 0 %
Excited
0 0 %
Sleepy
0 0 %
Angry
0 0 %
Surprise
0 0 %
Exit mobile version