Суд Європейського Союзу постановив, що схема видачі "золотих паспортів" (громадянство країни в обмін на інвестиції — ред.) Мальти порушує законодавство ЄС. Про це йдеться у рішенні суду.

Держава-член [Євросоюзу] не може надавати своє громадянство — і, по суті, європейське громадянство, — в обмін на заздалегідь визначені платежі або інвестиції, оскільки це рівнозначно перетворенню набуття громадянства на просту комерційну угоду.

Мальта таким чином "не виконала своїх зобов'язань" відповідно до угоди ЄС. Тепер Мальта має відмовитися від схеми "громадянство в обмін на інвестиції" у її нинішньому вигляді або їй загрожуватиме штраф.

Уряд Мальти оголосив, що "юридичні наслідки цього рішення докладно вивчаються, щоб потім привести нормативну базу з громадянства у відповідність до принципів, викладених у рішенні".

Читайте також

Трамп анонсував американські "золоті картки" за $5 млн

Програма видачі "золотих паспортів" Мальти існує з 2013 року. Для отримання такого паспорта іноземець має вкласти від 600 тисяч євро до національного інвестиційного фонду, а також купити нерухомість у країні. 

До жовтня 2020 року власники "золотих паспортів" могли практично не жити на Мальті. Тепер є вимога прожити в країні три роки. У 2022 році брати участь у програмі "золотих паспортів" Мальти заборонили громадянам росії та Білорусі.

У 2019 році Єврокомісія оголосила про намір посилити контроль над програмами "золотих паспортів" у низці європейських країн, де вони діють, включаючи Болгарію, Кіпр та Мальту. 

Єврокомісія вважає, що нові громадяни можуть використовувати свої європейські паспорти для відмивання грошей, ухилення від сплати податків та корупційних схем, а ці країни не проводять належних перевірок щодо таких громадян.

​У 2020 році програму видачі "золотих паспортів" скасував Кіпр.

Читайте також

Нова Зеландія полегшує отримання "золотих віз"

У 2023 році Єврокомісія звернулася до Вищого суду ЄС через видачу "золотих паспортів" Мальтою, що, на думку Єврокомісії, підриває "сутність громадянства" Євросоюзу. 

В Єврокомісії заявили, що мальтійська схема має наслідки для всього союзу, оскільки люди, які отримали громадянство Мальти, мають право жити та працювати в будь-якій країні ЄС та голосувати на європейських виборах.

В Іспанії програма припинила діяти з 3 квітня цього року. Серед тих, хто раніше посилив умови або закрив програму, Велика Британія, Ірландія, Нідерланди, Греція та Португалія. Кіпр та Мальта анулювали "золоті паспорти" у низки громадян росії та України.

По материалам: Подробности

Shares:
Добавить комментарий Отменить ответ