

Тетяна Базилюк
Сьогодні, 23 березня 2026 року, низка західних ЗМІ, зокрема агентство Reuters, поширила інформацію про нібито обмежені запаси дизельного пального в Україні та невизначеність із постачанням у квітні. Такий прогноз викликав хвилю тривоги серед водіїв, військових і бізнесу, який залежить від дизельного пального.
Однак українські експерти ринку пального запевняють: причин для паніки немає.
Директор Консалтингової групи А-95 Сергій Куюн пояснює, що джерела інформації неправильно інтерпретували професійні огляди:
З посиланням на Консалтингову групу А-95 несеться про начебто дефіцит дизпального, якого начебто лишилось до кінця березня. Заявляю: ці публікації є результатом неправильного розуміння змісту професійних оглядів ситуації на ринку.
За словами Куюна, обсяги постачання пального в березні відповідають рівню 2025 року, а контрактування на квітень триває: близько 40% обсягів уже зарезервовано.
Неправильне трактування матеріалу на enkorr, який став джерелом інформації начебто про дефіцит, пов’язано з тим, що решту обсягів постачальники підтверджують, але залишається питання ціни. Тобто це пальне буде придбано, але ціна ще не відома…
Ніякого дефіциту немає і не передбачається. Тим більше черг за дизелем по 85 грн чомусь немає.
Схожу оцінку дає і директор енергетичних та інфраструктурних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко:
Інформація, яку поширило Reuters, є або викривленою, або неправильно трактованою. Жодного дефіциту не передбачається і законтрактовані обсяги, з великою ймовірністю, зможуть задовільнити попит. Не бачу дотепер якихось ознак кризи внаслідок початку традиційних весняних робіт.
Чому паніка передчасна?
Пальне в Україні постачається в основному через довгострокові контракти з постачальниками, а ринок контролюється декількома великими трейдерами, які активно моніторять обсяги та ціни. Тимчасові коливання на світових ринках, наприклад, через конфлікти на Близькому Сході, можуть впливати на вартість пального, але не обов’язково на його доступність.
Крім того, експерти зазначають, що старт посівної кампанії традиційно не призводить до дефіциту дизеля, оскільки постачальники заздалегідь планують обсяги та резерви.
Таким чином, нинішні повідомлення про дефіцит пального слід розглядати як передчасні та частково сенсаційні. Ринок дизельного пального в Україні поки що демонструє стабільність, а контрактовані обсяги на квітень дають підстави очікувати достатній запас пального для задоволення внутрішнього попиту.
Підсумок: поки що причин для хвилювання щодо дефіциту дизеля в Україні немає. Паніка більше пов’язана з інтерпретацією інформації ЗМІ, ніж із реальною ситуацією на ринку.
По материалам: Подробности




