Українські науковці пройшли міжнародну STEM-програму у Великій Британії

Фонд Президента України з підтримки освіти, науки та спорту завершив міжнародну освітню програму UK–UA STEM PRO, у межах якої українські викладачі та молоді науковці пройшли навчання з британськими експертами та відвідали Велику Британію.

У програмі взяли участь 43 представники STEM-напрямів, яких відібрали за результатами конкурсу серед 73 заявок із 18 міст України. Фінальним етапом став навчальний візит 15 найкращих учасників до британських наукових центрів, зокрема на базі University of Warwick.

Українські науковці пройшли міжнародну STEM-програму у Великій БританіїПід час навчання учасники опановували механізми комерціалізації наукових розробок, створення міжнародних партнерств і управління інноваційними просторами. Отримані знання вони зможуть використати для розвитку університетських стартапів та посилення наукової інфраструктури в Україні.

Для України сьогодні важливо зберігати таланти і не погоджуватися на сценарій, у якому найсильніші дослідники шукають можливості лише поза країною. Ми маємо створювати для них сильне середовище та умови для їхнього професійного зростання в Україні. Такі програми дають конкретний маршрут: навчання, міжнародний досвід, професійні контакти, нові підходи до науки і викладання, розуміння того, як університет може бути частиною відновлення країни через технології та наукові знання, — наголосила радниця–уповноважена Президента України з питань Фонду Ольга Будник.

У Фонді зазначають, що програма спрямована на збереження українського наукового потенціалу в умовах війни та створення можливостей для розвитку дослідників всередині країни. 

Програма складалася з онлайн-навчання та практичного етапу у Великій Британії. Учасники відвідали інноваційні центри, лабораторії та університети, зокрема University College London і Harwell Science and Innovation Campus, де ознайомилися з сучасними підходами до науки та взаємодії з бізнесом.

Українські науковці пройшли міжнародну STEM-програму у Великій Британії

Для Фонду важливо, щоб молоді викладачі та науковці отримували доступ до міжнародного досвіду та інструменти, які можна застосувати в українських університетах і лабораторіях. Ми побачили у Великій Британії чітку систему взаємодії та формування нових партнерств. Наші дослідники повертаються з розумінням того, як будувати реальні продукти в сучасних українських реаліях, — зазначив директор Фонду Президента України з підтримки освіти, науки та спорту Юрій Петрушенко.

Проєкт реалізували у партнерстві з University of Warwick, мережею української академічної діаспори у Великій Британії та за підтримки уряду Великої Британії.

Українські науковці пройшли міжнародну STEM-програму у Великій Британії

По материалам: Подробности

Shares:
Добавить комментарий