Перейти до контенту
Вторник, 23 июня 2026
Политика

Ліміти на бензин діють у 53 регіонах Росії, онлайн-продаж палива заборонили

Ліміти на бензин і дизель діють у 53 регіонах Росії та на окупованих територіях України. ФАС заборонила продаж палива через Avito, Ozon і Wildberries через ризик спекуляцій.

By /
Ліміти на бензин і дизель діють у 53 регіонах Росії та на окупованих територіях України. ФАС заборонила продаж палива через Avito, Ozon і Wildberries через ризик спекуляцій.

Ліміти на бензин у Росії поширилися щонайменше на 53 регіони, де автозаправні мережі обмежують кількість палива для одного автомобіля або відпускають його лише безпосередньо в бак. Із 23 червня нові правила почали діяти у Воронезькій, Саратовській та Омській областях, повідомляє INTVua.com з посиланням на The Bell і російський «Коммерсант».

Паралельно Федеральна антимонопольна служба Росії зобов’язала Avito, Ozon і Wildberries блокувати оголошення та картки товарів із пропозиціями продажу бензину. Російська влада пояснила це необхідністю не допустити перепродажу палива за завищеними цінами на тлі регіонального дефіциту.

У Воронежі за одну заправку дозволено залити до 30 літрів бензину або до 60 літрів дизельного палива. На АЗС уздовж трас встановлено вищі межі — до 60 літрів бензину та до 200 літрів дизеля.

У Саратовській області одна машина може отримати не більше 30 літрів бензину. В Омській області ліміт становить 40 літрів бензину або 80 літрів дизельного палива.

Про обмеження також повідомляють в Амурській, Тамбовській, Липецькій, Тульській, Тверській та Володимирській областях. Правила відрізняються залежно від регіону й мережі АЗС: на одних станціях встановлено фіксований ліміт, на інших заборонено наливати бензин у каністри або відпускати більше одного повного бака.

За підрахунками The Bell, до середини червня різні форми обмежень або значний дефіцит фіксували щонайменше у 53 регіонах РФ. У 18 регіонах приватним покупцям дозволяли придбати не більше 50 літрів або заправити один бак. Ще в 11 регіонах пальне зникало на значній частині АЗС, хоча формальних обмежень місцева влада не оголошувала.

Ліміти діють і на тимчасово окупованих територіях України. В окупованому Криму, а також у захоплених районах Запорізької, Херсонської, Донецької та Луганської областей на окремих АЗС встановлювали межу близько 50 літрів на автомобіль.

На початку червня в окупованому Криму фактично припинили вільний продаж бензину на частині заправок. У Краснодарському краї тимчасово зупиняли реалізацію палива на 15 АЗС. Окремі ліміти також запроваджували станції в Татарстані, попри те що регіон є одним із найбільших центрів видобутку та перероблення нафти в Росії.

ФАС РФ заявила, що оголошення про продаж палива через інтернет можуть використовувати для спекулятивного перепродажу. Avito приховав такі публікації до зміни правил, а Ozon і Wildberries мають блокувати відповідні товари ще на етапі модерації. Про виконання вимог служби 22 червня повідомили Meduza та російські державні агентства.

Обмеження на АЗС діють попри заборону експорту бензину з Росії для всіх учасників ринку до 31 липня 2026 року. Із 1 червня уряд РФ також заборонив вивезення авіаційного гасу до 30 листопада включно. У російському уряді пояснили рішення необхідністю зберегти запаси для внутрішнього ринку.

Додатковим заходом стало послаблення вимог до якості палива. Окремим російським НПЗ дозволили випускати бензин, формально позначений як «Євро-5», із вмістом сірки до 150 міліграмів на кілограм. Стандартна межа для «Євро-5» становить 10 міліграмів, тому фактичні характеристики такого палива відповідають рівню «Євро-3».

Для дизельного палива дозволений показник сірки підвищили до 350 міліграмів на кілограм. Також для бензину розширили допустиму частку ароматичних вуглеводнів і дозволили використання октанопідвищувальної присадки, яка не відповідає звичайним вимогам стандарту «Євро-5». За даними «Коммерсанта», ці винятки запровадили для збільшення постачання на внутрішній ринок.

Проблеми з доступністю бензину посилилися після регулярних ударів безпілотників по російських нафтопереробних заводах і скорочення біржових продажів. Із 1 січня до 11 червня обсяг реалізації бензину на Санкт-Петербурзькій міжнародній товарно-сировинній біржі зменшився на 12,4% порівняно з аналогічним періодом попереднього року — приблизно до 4,12 мільйона тонн.

Читайте також: Новий піхотно-штурмовий контракт: виплати до 460 000 грн для захисників на передовій

Схожі новини